Problem z konfiguracją routera Ovislink wl-5470ap


(Masterof7) #1

Witam.

Zakupiłem router Ovislink wl-5470ap. Z początku wszystko było dobrze mogłem dostać się na router i zmieniać opcje. Doszedłem do momentu kiedy po kablu wyskakiwało mi okno wilgi (internet z Aster) do wpisania kodu do internetu. wszystko było wtedy dobrze, trzeba było tylko sklonować adres mac. Były dwa miejsca w konfiguracjach routera gdzie mogłem go wpisać i tak też zrobiłem. Po Reboocie nie mogę teraz nawet się dostać na router. Nie chodzi o login i hasło, po prostu po wpisaniu w przeglądarce nic nie wyskakuje. Router ma ukryty guziczek reset, niestety on niczego nie zmienił. Może ktoś miał podobny problem i pomoże?

Pozdrawiam

Edit:

Problem z dostaniem się na router rozwiązany, został tylko problem z konfiguracją.


(dark__jedi) #2

A przytrzymałeś reset kilka sekund, czasami samo naciśnięcie nic nie daje. Wyłącz go z sieci na kilkanaście sekund, może załapie. Oczywiście kabel nie wypadł z routera?


(Masterof7) #3

Kabel oczywiście był podłączony. Przytrzymanie resetu pomogło dostaję się do routera, niestety za każdym razem po wpisaniu adresu mac problem występuje z powrotem. Ogólnie nie mogę dać sobie rady z ustawieniem. Gdy mam podłączonego lapa bezpośrednio do modemu mam takie ustawiania:

Co powinienem wpisać w ustawieniach aby zatrybiło? Najlepiej aby ktoś znał dokładnie mój router, bo numer mac mogę wpisać w 4 miejscach.


(dark__jedi) #4

Pytanie?

Co tak naprawdę wpisujesz i gdzie?

Kopiowanie MAC adresu polega automatycznym pobraniu z karty sieciowej tego MAC'a zazwyczaj na naciśnięciu przycisku np. copy MAC Adress albo Clone MAC Adress

Jeśli wpisujesz ręcznie MAC adress to wpisujesz go najprawdopodobniej w filtrowanie tych adresów, które mają prawą łączyć się przez router. A jeśli wpiszesz inny niż swój lub błędny to odetniesz sobie połączenie bo router będzie go odrzucać, bo traktuje jako nie swój.

Nie znam twojego routera ale zasady są zawsze te same, może da się coś zrobić.


(Masterof7) #5

W poprzednim poście wrzuciłem dane o mojej sieci. Z tego co wyczytałem to mój adres mac to: 00-14-0B-0E-13-2F. Nie mam funkcji automatycznego klonowania mac. Ten numer wpisuję tu: http://img76.imageshack.us/my.php?image=airliveqy0.jpg.

Pod tym adresem jest pdf z ustawieniami routera http://www.airlive.com/products/WL-5470AP/AirLive_WL-5470AP_Manual.pdf.

Może zadam głupie pytanie ale problem polega chyba na tym, że po przypisaniu w routerze adresu mac, komputer również ma taki sam i dlatego nie chce się połączyć. Więc jak zmienić adres mac na komputerze?

Edit:

tu wszystkie zakładki dostępne w ustawieniach routera. Interesuje mnie tryb gateway.

http://forum.di.com.pl/showthread.php?s=e2f970290e214b754d9298dc647e04c8&t=7345&page=2


(dark__jedi) #6

Zróbmy tak,

czy łączysz się wifi czy kablem?

klonowanie MACa służy udawaniu przez twój router karty sieciowej jaką widzi firma, która dostarcza ci internet. Choć w moim przypadku (Multimedia) jest to nieistotne, bo jakikolwiek komputer podpinasz pod gniazdo internet śmiga (nie weryfikują MACa).

Chodzi ci internet?

Jeśli masz dostęp do routera to masz do internetu?

Z tego co piszesz masz problem dostania się ponownie do routera, ale nie piszesz o problemach z połączeniem z siecią lub internetem.

Masz jeszcze jakiś modem np. firmy która daje ci internet?

Jeśli nie możesz dostać się na router to nie ma to związku z internetem, a połączeniem komp-router

Jeśli blokuje to:

albo nie ma połączenia

albo jesteś wykluczany

W formatce chyba rzeczywiście trzeba wpisać ręcznie, choć w instrukcji gdzieś tam pojawia się auto clone MAC adress.