Problem z konfiguracja routera pentagram P6341

Witam serdecznie

mam problem ze skonfigurowaniem mojego nowo zakupionego routera. Chce podłączyć do niego 2 komputery: jeden za pomocą kabla,drugi za pomocą wi-fi. podłączyłem juz komputer za pomocą kabla i internet działa w tym komputerze .postepowałem zgodnie z instrukcja także w przypadku polączenia bezprzewodowego ale niestety nie działa. w moim routerze świeci sie tylko 1 lampka z 4 lampek oznaczonych jako LAN . więc mój router na razie nie dzieli sygnału internetowego i nie wysyła go bezprzewodowo .

co mam zrobic aby ustawić popłączenie bezprzewodowe ? bardzo prosze o pomoc

Witaj,

I tak być powinno, bo kontrolka ta wskazuje na połączenie kablowe - router ten ma 4 portowy switch, więc tyle komputerów kablowo możesz do niego bezpośrednio podpiąć - a skoro podłączony jest tylko jeden, to świeci się tylko jedna dioda. :slight_smile:

A czy na routerze świeci się dioda WLAN?? Jeśli nie, to sieć bezprzewodowa jest wyłączona; jeśli jednak świeci się, to masz problem z konfiguracją. W pierwszym przypadku wejdź do panelu konfiguracyjnego routera - jak to zrobić odsyłam do instrukcji - i po prostu włącz sieć bezprzewodową, a po tym kroku powtórz konfigurację karty bezprzewodowej jeszcze raz - a swoją drogą czy nie trzeba w którymś momencie zarejestrować MAC’a karty bezprzewodowej w konfiguracji router’a, przez wciśnięcie w czasie łączenia się odpowiedniego przycisku na urządzeniu ??

:arrow: Jakiego systemu używasz na jednym i na drugim komputerze ??

:arrow: Czy wyświetla się jakiś komunikat na laptopie o ograniczonej dostępności łącza, etc.

Pozdrawiam,

Dimatheus