Problem z konfiguracją routera / str sie nie wczytuja


(Jeszzzzz) #1

Witam. Jak w temacie. Kupiłem router http://allegro.pl/item804011537_ap_rout ... aster.html pierwszy raz instalując coś wziąłem instrukcje obsługi, bo domyślałem się że coś może nie grać. Więc zacząłem instalacje.. wszystko "poszło jak po maśle" do czasu gdy nie chciałem włączyć jakiejś strony. działała tylko ta http://iv.pl/images/uzyl5kutzyyzynqk9jmf.jpg każda inna nie chce się otworzyć. Co muszę zrobić by działał internet przez router ? Instalowałem router oczywiście na komputerze stacjonarnym. Mam kablówkę, osiedlowa sieć. Proszę o pomoc. Pozdrawiam.


(Brtx) #2

Otwórz linie poleceń (cmd.exe) i spróbuj zapingować np. onet.pl

Poza tym co pokazuje polecenie ipconfig /all

Wyniki obu poleceń wklej tutaj.


(Sklep Ogrodnik) #3

ta "strona" to konfiguracja twojego routera , którą musisz wykonać własnoręcznie... , korzystając z instrukcji obsługi .


(birbag) #4

wpisać pytanie w google ... ale co tam pomogę

jeśli adres ip przypisywany był do tej pory dynamicznie - to taki należy ustawić na routerze sposób też ...

czy też stały ? ( jak stały to taki należ "przepisać" w router... + mac adres karty sieciowej )

jak zrobić powyższe ?

w googlach masz w 10 pierwszych wynikach wszystko na ten i każdy podobny temat - nawe 5 latek da radę ...

jak nie działa mimo wszystko to prosimy dokładniej opisać problem - bo jak widzisz może być tam kilka wariantów ...


(Jeszzzzz) #5

wiec tak wpisalem stale ip :

najpierw Adres ip serwera: 172.16.106.1

pozniej Adres ip klienta: 172.16.106.53

w połączeniu lokalnym najechalem na nazwe karty mac i mam : 00-13-8F-FD-76-60 przepisalem i to i nadal nic oczywiscie restartowalem wczesniej i pozniej jak wpisywalem dawalem save :smiley: co teraz ?

zrobilem screena zeby nie bylo ze mowie co innego i robie co innego...

-- Dodane 09.11.2009 (Pn) 22:04 --

barmazu gdy wpisuje druga komende to czarne okienko mi sie otwiera i za chwile zamyka.... nawet nie zdążę przekopiowac ; )


(Brtx) #6

Otwórz Uruchom > cmd.exe > ipconfig /all

Z obrazka wynika, że nie masz ustawionej bramki dostawcy (Default Gateway 0.0.0.0), powinno być 172.16.106.1 ( o ile dobrze kminę) a Twój adres IP (IP Address) to 172.16.106.53

Oprócz tego koniecznie ustaw DNSy (Serwery Nazw) dostawcy. Mowa cały czas o konfiguracji WAN.


(Jeszzzzz) #7

nadal nic nie dziala.... oczywiscie mowimy o WAN ciagle ; ) bo chce ciagle polaczyc sie z internetem, a ten skrot z tego co mi sie wydaje jest odpowiedzialny za internet :slight_smile:


(Brtx) #8

W WAN wpisz poprawne adresy DNS, raczej nie są to: 192.168.1.1.

Jak podłączysz się bezpośrednio do sieci swojej osiedlowej i zrobisz ipconfig /all to będziesz wiedział co wpisać. Być może 172.16.106.1 ale musisz to sprawdzić.

Poza tym jeśli, Twój adres IP jest powiązany z MAC (Standard w osiedlówkach) musisz także wykonać MAC Clone (jest gdzieś w konfiguracji WAN)


(Jeszzzzz) #9

Zaraz przeciez na screenie http://iv.pl/images/hvlg2aiaceabqbbjyuw.jpg jest napisane : Serwery DNS 192.168.1.1. to jakie mam inne wpisac... one sie zmieniaja ?

-- Dodane 11.11.2009 (Śr) 14:32 --

Primary DNS: tu wpisuje te serwery DNS ze screena ?

Secondary DNS: a tu co mam wpisac ? to samo co wyzej ?

jak bezposrednio po podlaczeniu sie do routera wpisuje ipconfig/all to wyskakuje to co widac na screenie...

ps ze sklonowanym czy nie mac nie dziala internet nadal.


(Brtx) #10

No cóż... Screen http://iv.pl/images/hvlg2aiaceabqbbjyuw.jpg przedstawia sytuacje po tym jak Twój komputer jest podłączony do TP-Linka. Problem w tym, że port WAN nie jest skonfigurowany poprawnie. Powinien być skonfigurowany tak, jak skonfigurowana była karta sieciowa komputera przed podłączeniem routera TP-Link.

Jeśli wcześniej Twój komputer otrzymywał adresy za pomocą protokołu DHCP ("Automatycznie pobierz ustawienia sieci") Twój port WAN w routerze też tak musi być ustawiony (Dynamic IP + na wszelki wypadek Clone MAC). Nikt tu nie jest wróżką, ale adres DNS na pewno nie może być na porcie WAN taki sam jak dla LAN-u (192.168.1.1). Wówczas powstaje pętla zapytań o adresy stron i Internet nie działa. Ale skoro możesz napisać posta to znaczy, że jakoś Internet działa. Więc jeszcze raz napiszę - podłącz kabel od internetu do komputera bezpośrednio (bez routera) i sprawdź ustawienia poleceniem ipconfig /all.


(Jeszzzzz) #11

dobra temat do zamkniecia... Sąsiad ktory ma router poiwedzial ze nic nie zrobie sam musi mi skonfigurowac ten router administrator sieci oseidlowej, w kazdym bardz razie dziekuje za pomoc. pozdrawiam.

ps. internet ciagle dzialal (ciagle odpisywalem), bo co chwila odlaczalem kabel od internetu od routera i wlaczalem kabel od internetu do kompa :wink: tak jak mialem do tej pory :stuck_out_tongue: