Problem z konfiguracją serwera FTP

(Leo555) #1

Witam,

Proszę o pomoc, mam komputer na którym jest system xp pro, zainstalowałem serwer Cerberus FTP. Zrobiłem użytkownika, nadałem prawa, dostęp do folderu i..... wszystko fajnie chodzi, ale w obrębie sieci LAN, gdy chcę podpiąć się do serwera z poza LAN to jest problem (jak na rysunku). Router mam skonfigurowany - zrobiony wirtualny serwer na adres ip komputera. Jednak nie chce się łączyć. Nie wiem co mam jeszcze zmienić, może coś bezpośrednio w cerberusie, albo dodatkowo na routerze? nie mam żadnego firewalla, celowo nawet wyłączyłem zaporę windowsową, niestety nic to nie pomaga

post-62476-13856533569766_thumb.jpg

(Lasinski Jacek) #2

leo555 , przekieruj porty na ruterze.

(Bolo92) #3

Jeśli na swoim kompie to masz i na nim postawiłeś FTP to zobacz czy nic go nie blokuje i czy dobrze jest FTP skonfigurowany.

Porty trzeba przekierować jak chcesz puszczać FTP na świat(port 21).

(Leo555) #4

Problem w tym że mam puszczone na routerze poty 21 i 22 i nic, jednak myślę że jest coś nie tak na routerze lub jakaś opcję trzeba włączyć cerberusie bo po LAN FTP chodzi dobrze

(Bolo92) #5

Jak to dokładnie robisz, podaj model dokładny tego routera.

Ip co kompa jak CI przydziela ? pewnie dynamicznie i to może być powodem do problemu z przekierowaniem, sprawdź i ew. zmień na statyczne, lecz wtedy prawdopodobnie będziesz musiał dodać adres IP i mac adress karty sieiowej do routera, chociaż nie koniecznie.

(Leo555) #6

Mój router to D-Link DSL-G624T

(Bolo92) #7

Robisz tak jak w tym poradniku jest napisane ?

(Leo555) #8

No dokładnie robię tak jak w tym poradniku, z tą małą różnicą, że ja wybieram sobie serwer FTP (który jest już zdefiniowany w serwerach wbudowanych w router), niestety kupa, nie chce się łączyć.

(Bolo92) #9

No to chyba wina ip.

Start>Uruchom>cmd>ipconfig /all i podaj czy DHCP jest włączone czy nie.

Na routerze masz włączone to DHCP czy nie ?

Jeżeli tak to musisz zmienić na static IP i wtedy zobaczyć.

(Leo555) #10

na routerze mam DHCP, jedna na kompie na którym jest postawiony serwer wpisałem statyczny IP z puli adresów DHCP, może to ma jakieś znaczenie????

(Bolo92) #11

To spróbój do każdego kompa static i na routerze też.

Chociaż już po tym raczej powinno chodzić.

(Tomasz206) #12

Na ruterku albo się ustawia ile adresów ma być dynamicznie (u mnie pisze tak "Maximum Number of

DHCP Users")lub podaje się zakres adresów albo wyłącza sie poszczególne adresy z dhcp. Zobacz jak masz u siebie i ustaw na kompie ipadres który nie jest przydzielany z dhcp. Jak nie znajdziesz to spróbuj wpisać pierwszy adres np:192.168.x.2 (z jedynką masz prawdopodobnie ruterek) lub ostatni: 192.168.x.254

(Slav) #13

przekieruj port 20 i 21, port 22 to komunikacja protokołu ssh