Problem z konfiguracją serwera FTP

Witam,

Proszę o pomoc, mam komputer na którym jest system xp pro, zainstalowałem serwer Cerberus FTP. Zrobiłem użytkownika, nadałem prawa, dostęp do folderu i… wszystko fajnie chodzi, ale w obrębie sieci LAN, gdy chcę podpiąć się do serwera z poza LAN to jest problem (jak na rysunku). Router mam skonfigurowany - zrobiony wirtualny serwer na adres ip komputera. Jednak nie chce się łączyć. Nie wiem co mam jeszcze zmienić, może coś bezpośrednio w cerberusie, albo dodatkowo na routerze? nie mam żadnego firewalla, celowo nawet wyłączyłem zaporę windowsową, niestety nic to nie pomaga

post-62476-13856533569766_thumb.jpg

leo555 , przekieruj porty na ruterze.

Jeśli na swoim kompie to masz i na nim postawiłeś FTP to zobacz czy nic go nie blokuje i czy dobrze jest FTP skonfigurowany.

Porty trzeba przekierować jak chcesz puszczać FTP na świat(port 21).

Problem w tym że mam puszczone na routerze poty 21 i 22 i nic, jednak myślę że jest coś nie tak na routerze lub jakaś opcję trzeba włączyć cerberusie bo po LAN FTP chodzi dobrze

Jak to dokładnie robisz, podaj model dokładny tego routera.

Ip co kompa jak CI przydziela ? pewnie dynamicznie i to może być powodem do problemu z przekierowaniem, sprawdź i ew. zmień na statyczne, lecz wtedy prawdopodobnie będziesz musiał dodać adres IP i mac adress karty sieiowej do routera, chociaż nie koniecznie.

Mój router to D-Link DSL-G624T

Robisz tak jak w tym poradniku jest napisane ?

No dokładnie robię tak jak w tym poradniku, z tą małą różnicą, że ja wybieram sobie serwer FTP (który jest już zdefiniowany w serwerach wbudowanych w router), niestety kupa, nie chce się łączyć.

No to chyba wina ip.

Start>Uruchom>cmd>ipconfig /all i podaj czy DHCP jest włączone czy nie.

Na routerze masz włączone to DHCP czy nie ?

Jeżeli tak to musisz zmienić na static IP i wtedy zobaczyć.

na routerze mam DHCP, jedna na kompie na którym jest postawiony serwer wpisałem statyczny IP z puli adresów DHCP, może to ma jakieś znaczenie???

To spróbój do każdego kompa static i na routerze też.

Chociaż już po tym raczej powinno chodzić.

Na ruterku albo się ustawia ile adresów ma być dynamicznie (u mnie pisze tak "Maximum Number of

DHCP Users")lub podaje się zakres adresów albo wyłącza sie poszczególne adresy z dhcp. Zobacz jak masz u siebie i ustaw na kompie ipadres który nie jest przydzielany z dhcp. Jak nie znajdziesz to spróbuj wpisać pierwszy adres np:192.168.x.2 (z jedynką masz prawdopodobnie ruterek) lub ostatni: 192.168.x.254

przekieruj port 20 i 21, port 22 to komunikacja protokołu ssh