Problem z konfiguracja sieci LAN

Witam od wczoraj mam dziwny problem gdyz posiadam u siebie na komputerze windows7 +neostrada z liveboxem a na drugim komputerze jest windows XP.Zawsze gdy instalowalem system to po zainstalowaniu u siebie oprogramowania od Neostrady na drugim komputerze odrazu był internet a teraz mecze sie z tym drugi dzien.Nigdy nic nie musialem zmienic w ustawieniach sieciowych,zawsze było automatycznie a teraz sprawa wyglada tak. A na drugim kompie jest polaczenie lokalne z zoltym wykrzynkiem “ograniczenie lub brak łacznosci”

http://yfrog.com/0wbeztytuugjpjx

Hej,

:arrow: Czy wcześniej miałeś podobną konfigurację i te same systemy, czy też na obu komputerach miałeś Windows’a XP??

Czy po instalacji nie tworzyłeś połączenia mostowego, by udostępnić internet??

Jak to w ogóle wygląda?? Po screen’ie domyślam się, że komputer z Windows 7 masz podłączony do LiveBox’a przez USB, a komputer z Windows XP podłączony jest do karty sieciowej komputera z Windows 7. Pytanie tylko o sens takiego połączenia. LiveBox oprócz interfejsu USB posiada przynajmniej jeden port sieciowy (mogą być dwa, jeśli zrezygnuje się z telewizji); dlaczego więc go nie wykorzystać?? Mniejsze opóźnienia, ta sama sieć lokalna - same korzyści… :slight_smile:

Pozdrawiam,

Dimatheus

Przede wszystkim nigdy i przenigdy nie instaluj oprogramowania do neostrady (zaśmiecasz kompa i do tego wychodzą takie kwiatki w [rzyszłości).

Poza tym nie podłączaj nigdy modemu przez USB.

Do tego na przyszłość unikaj Liveboxa a zwłaszcza neostrady :wink:

Do dzisiaj nie mogę zrozumieć skąd się to wzięło że wszyscy podłączają LB przez USB i jakby tego było mało to konfigurują wszystko przez dołączone na płytce jakieś oprogramowanie :o :o :o

Powinno to być zrobione tak:

kompy czyste bez żadnych śmieci od neo, łączysz się z LB przez LAN, wchodzisz przez przeglądarkę do LB i konfigurujesz jak należy.

Stworzoną sieć wi-fi zabezpieczasz via WPA/WPA2 Mixed Mode.

Cieszysz się internetem i bezpieczną siecią wi-fi - oczywiście do czasu aż LB się spali albo zawiesi, niestety taki urok tego sprzętu.

Hej,

Tu akurat częściowo się zgodzę. Nie ma potrzeby instalowania oprogramowania dołączonego do LiveBox’a na płytce CD. Oczywiście jedynym wyjątkiem jest podłączenie urządzenia przez interfejs USB - wtedy sterowniki są konieczne do poprawnego działania LiveBox’a. Fakt, że połączenie przez USB nie odbywa się ze zbyt wielkim transferem i kopiując pliki w sieci lokalnej można czegoś dostać, ale jeśli nie ma się kart bezprzewodowych WiFi, a dodatkowo chce się korzystać z telewizji TP, to do podłączenia dwóch komputerów bez dodatkowych wydatków jedyną możliwością jest właśnie podłączenie poprzez USB oraz port LAN.

Niestety błąd - LiveBox oferuje tylko i wyłącznie szyfrowanie WEP lub WPA - brak innych, a już na pewno WPA2. :stuck_out_tongue:

Bym się kłócił… Jeśli nawet coś z LiveBox’em się stanie, zostanie wymieniony na nowy - no chyba że samemu go podpalisz. A sam korzystam z LiveBox’a już ponad 2 lata i nie zauważyłem z nim większych problemów. A po ostatniej aktualizacji firmware’u nawet sieć lokalna zdecydowanie szybciej działa via WiFi…

Pozdrawiam,

Dimatheus