Problem z konfiguracja sieci LAN


(system) #1

Witam od wczoraj mam dziwny problem gdyz posiadam u siebie na komputerze windows7 +neostrada z liveboxem a na drugim komputerze jest windows XP.Zawsze gdy instalowalem system to po zainstalowaniu u siebie oprogramowania od Neostrady na drugim komputerze odrazu był internet a teraz mecze sie z tym drugi dzien.Nigdy nic nie musialem zmienic w ustawieniach sieciowych,zawsze było automatycznie a teraz sprawa wyglada tak. A na drugim kompie jest polaczenie lokalne z zoltym wykrzynkiem "ograniczenie lub brak łacznosci"

http://yfrog.com/0wbeztytuugjpjx


(Dimatheus) #2

Hej,

:arrow: Czy wcześniej miałeś podobną konfigurację i te same systemy, czy też na obu komputerach miałeś Windows'a XP??

Czy po instalacji nie tworzyłeś połączenia mostowego, by udostępnić internet??

Jak to w ogóle wygląda?? Po screen'ie domyślam się, że komputer z Windows 7 masz podłączony do LiveBox'a przez USB, a komputer z Windows XP podłączony jest do karty sieciowej komputera z Windows 7. Pytanie tylko o sens takiego połączenia. LiveBox oprócz interfejsu USB posiada przynajmniej jeden port sieciowy (mogą być dwa, jeśli zrezygnuje się z telewizji); dlaczego więc go nie wykorzystać?? Mniejsze opóźnienia, ta sama sieć lokalna - same korzyści... :slight_smile:

Pozdrawiam,

Dimatheus


(Bogna2009) #3

Przede wszystkim nigdy i przenigdy nie instaluj oprogramowania do neostrady (zaśmiecasz kompa i do tego wychodzą takie kwiatki w [rzyszłości).

Poza tym nie podłączaj nigdy modemu przez USB.

Do tego na przyszłość unikaj Liveboxa a zwłaszcza neostrady :wink:

Do dzisiaj nie mogę zrozumieć skąd się to wzięło że wszyscy podłączają LB przez USB i jakby tego było mało to konfigurują wszystko przez dołączone na płytce jakieś oprogramowanie :o :o :o

Powinno to być zrobione tak:

kompy czyste bez żadnych śmieci od neo, łączysz się z LB przez LAN, wchodzisz przez przeglądarkę do LB i konfigurujesz jak należy.

Stworzoną sieć wi-fi zabezpieczasz via WPA/WPA2 Mixed Mode.

Cieszysz się internetem i bezpieczną siecią wi-fi - oczywiście do czasu aż LB się spali albo zawiesi, niestety taki urok tego sprzętu.


(Dimatheus) #4

Hej,

Tu akurat częściowo się zgodzę. Nie ma potrzeby instalowania oprogramowania dołączonego do LiveBox'a na płytce CD. Oczywiście jedynym wyjątkiem jest podłączenie urządzenia przez interfejs USB - wtedy sterowniki są konieczne do poprawnego działania LiveBox'a. Fakt, że połączenie przez USB nie odbywa się ze zbyt wielkim transferem i kopiując pliki w sieci lokalnej można czegoś dostać, ale jeśli nie ma się kart bezprzewodowych WiFi, a dodatkowo chce się korzystać z telewizji TP, to do podłączenia dwóch komputerów bez dodatkowych wydatków jedyną możliwością jest właśnie podłączenie poprzez USB oraz port LAN.

Niestety błąd - LiveBox oferuje tylko i wyłącznie szyfrowanie WEP lub WPA - brak innych, a już na pewno WPA2. :stuck_out_tongue:

Bym się kłócił... Jeśli nawet coś z LiveBox'em się stanie, zostanie wymieniony na nowy - no chyba że samemu go podpalisz. A sam korzystam z LiveBox'a już ponad 2 lata i nie zauważyłem z nim większych problemów. A po ostatniej aktualizacji firmware'u nawet sieć lokalna zdecydowanie szybciej działa via WiFi...

Pozdrawiam,

Dimatheus