Problem z konfiguracją sieci w Win7

Witam. Odkąd popsuł mi się slot karty sieciowej, zacząłem używać sieciówki wbudowanej w płytę główną. Informatyk zmienił adres żeby był taki sam jak w tej starej. ISP to UPC. Kiedy uruchamiam Windowsa internet nie działa, mimo że IP jest rozpoznane i troubleshooter nie znajduje problemów. Dopiero jak wyłączę kartę sieciową i spowrotem włączę to działa. Muszę to robić za każdym razem. Jak doradzilibyście mi aby tego uniknąć, albo zautomatyzować?

Witam

Wszystko powinno działać.

Jeżeli masz jedną sieciówke i do niej podłączony kabel na stałe do modemu. We właściwościach TCP/IP masz ustawione automatyczne przydzielanie adresów. To restart Modemu i jazda z tematem. Sam mam UPC i Win7 oraz kilku znajomych i wszystko ok. Zawsze to może być usterka sprzętowa (modem / sieciówka) albo syf w systemie.

UPC nie “uwierzytelnia” swoich klientów więc jest z górki.

Zastanawia mnie troszkę ta zmiana adresu … o jakim adresie mowa ? Ethernetowym czy IP ? Nic nie trzeba było zmieniać przechodząc z jednej sieciówki na drugą…

Pozdrawiam

To nie pomaga. Powinienem zmienić adres karty sieciowej? Był zmieniany adres MAC.