Problem z konfiguracją sieci w Windows 98

Witam. Jak skonfigurować sieć na Windows 98? System normalnie widzi kartę sieciową i sterowniki do niej oraz poł. lokalne, ale nie wiem czemu podczas uruchamiania IE czy FF wyświetla sie “Nie można wyświetlić tej strony”. Z góry mówię, że specjalistą specjalnym od sieci nie jestem.

Jeżeli system “widzi” i zainstalował kartę i sterowniki do niej, to jeszcze musisz odpowiednio skonfigurować połączenie sieciowe. A właściwie Protokół TCP/IP, bo w zasadzie tylko tam coś trzeba zmienić

Coś, czyli - adresy IP komputera, bramki internetowej (komputera lub routera przez który łączysz się ze światem zewnętrznym) oraz adresy serwera (serwerów, zwykle podaje się dwa) DNS.

W pracy na Windows 98 mam statyczne IP co wtedy muszę wpisać w protokole TCP/IP?

To co podał goomish , w drugiej części swojej wypowiedzi: IP, maskę, bramę i adresy DNS.

A gdzie można sprawdzić jakie mam adresy DNS, maskę i bramę? Jak już pisałem wyżej internet to zdecydowanie moja pięta achillesowa w informatyce.

no ale ktoś ci go założył w domku to i dane powinien ci dać a jak nie wiesz to zawsze konsultuj się z administratorem firmy która ci neta daje bo to n to przydziela :slight_smile: