Problem z konfiguracją sieci

(Turbokryc) #1

Witam,

Mam problem ze skonfigurowaniem sieci w domu. Od razu powiem, że nie znalazłem nigdzie tematu który by rozwiązał mój problem. Różne podobne, ale nic nie rozwiązało mojej sytuacji.

Posiadam 2 komputery stacjonarne (oba winXP) i dwa laptopy (jeden winXP i drugi win7; win7 zakupiony był niedawno i nie było problemu z dołączeniem go do sieci i dział). Internet mam z Netii. Do tego posiadam router Edimax AR-7265WnA i przy komputerach stacjonarnych access pointy Edimax EW-7416APn.

Problem polega na tym, że jeden z komputerów stacjonarnych nie widzi pozostałych w sieci (jest w tej samej grupie roboczej) a pozostałe nie widzą jego. Jakiś czas już się tym nie zajmowałem i było jak było i do tej pory ten jeden komputer widział siebie w swojej grupie roboczej (o takiej samej nazwie co pozostałe w niej działają "Dom") ale teraz coś namotałem i już nawet sam siebie nie widzi. Natomiast net normalnie działa.

Kiedyś oba komputery stacjonarne się widziały, na innym routerze (kablowym) i jak nie było jeszcze laptopa pierwszego. Potem jak został kupiony laptop i nowy router wifi to miałem problem żeby widziały się wszystkie trzy, nie było widać laptopa. Z tego co pamiętam (choć to już było dawno) na tym routerze oba stacjonarne kiedyś się widziały, ale jak w końcu udało mi się dołączyć laptopa to jeden uciekł i nie potrafię za nic sobie z tym poradzić. A nowy laptop z win7 bez problemu dołączył się do sieci.

Ma ktoś pomysł co z tym zrobić? Ogólnie dodam, ze na sieciach i komputerach znam się średnio :slight_smile:

(lazikar) #2

Nie widzi komputer z win xp???

(Turbokryc) #3

Tak, stacjonarny z winXP. Ani on nie widzi inny w sieci, ani inne jego. A teraz to już nawet sam siebie w sieci nie widzi...

(lazikar) #4

Grupę roboczą ustawiałeś po zainstalowaniu systemu ( Dom) czy w czasie instalacji??? Jak w czasie instalacji to masz przyczynę.

(Turbokryc) #5

Myślę, że po. Ten komputer dostałem z już zainstalowanym Windowsem, ale nie wiem jaka grupa robocza była tam ustawiona? Wiem, że początkowo mi działała tam sieć. Po próbach dołączenia do sieci laptopa przestała.

(lazikar) #6

Musiałeś coś zrobić na tym komputerze, laptop nie matu nic do tego.

(Turbokryc) #7

No ja się tego domyślam :slight_smile: Tylko właśnie nie wiem za bardzo co ani jak to naprawić. Stąd moje pytanie. A co do laptopa to po prostu jak został kupiony to zacząłem konfigurować sieć żeby wszystkie kompy się widziały i wtedy właśnie, przy którejś tam konfiguracji zniknął ten komp i nie chce się już pokazać. I nie mam pojęcia co zrobić.