Problem z konfiguracją sieci

Witam,

Mam problem ze skonfigurowaniem sieci w domu. Od razu powiem, że nie znalazłem nigdzie tematu który by rozwiązał mój problem. Różne podobne, ale nic nie rozwiązało mojej sytuacji.

Posiadam 2 komputery stacjonarne (oba winXP) i dwa laptopy (jeden winXP i drugi win7; win7 zakupiony był niedawno i nie było problemu z dołączeniem go do sieci i dział). Internet mam z Netii. Do tego posiadam router Edimax AR-7265WnA i przy komputerach stacjonarnych access pointy Edimax EW-7416APn.

Problem polega na tym, że jeden z komputerów stacjonarnych nie widzi pozostałych w sieci (jest w tej samej grupie roboczej) a pozostałe nie widzą jego. Jakiś czas już się tym nie zajmowałem i było jak było i do tej pory ten jeden komputer widział siebie w swojej grupie roboczej (o takiej samej nazwie co pozostałe w niej działają “Dom”) ale teraz coś namotałem i już nawet sam siebie nie widzi. Natomiast net normalnie działa.

Kiedyś oba komputery stacjonarne się widziały, na innym routerze (kablowym) i jak nie było jeszcze laptopa pierwszego. Potem jak został kupiony laptop i nowy router wifi to miałem problem żeby widziały się wszystkie trzy, nie było widać laptopa. Z tego co pamiętam (choć to już było dawno) na tym routerze oba stacjonarne kiedyś się widziały, ale jak w końcu udało mi się dołączyć laptopa to jeden uciekł i nie potrafię za nic sobie z tym poradzić. A nowy laptop z win7 bez problemu dołączył się do sieci.

Ma ktoś pomysł co z tym zrobić? Ogólnie dodam, ze na sieciach i komputerach znam się średnio :slight_smile:

Nie widzi komputer z win xp???

Tak, stacjonarny z winXP. Ani on nie widzi inny w sieci, ani inne jego. A teraz to już nawet sam siebie w sieci nie widzi…

Grupę roboczą ustawiałeś po zainstalowaniu systemu ( Dom) czy w czasie instalacji??? Jak w czasie instalacji to masz przyczynę.

Myślę, że po. Ten komputer dostałem z już zainstalowanym Windowsem, ale nie wiem jaka grupa robocza była tam ustawiona? Wiem, że początkowo mi działała tam sieć. Po próbach dołączenia do sieci laptopa przestała.

Musiałeś coś zrobić na tym komputerze, laptop nie matu nic do tego.

No ja się tego domyślam :slight_smile: Tylko właśnie nie wiem za bardzo co ani jak to naprawić. Stąd moje pytanie. A co do laptopa to po prostu jak został kupiony to zacząłem konfigurować sieć żeby wszystkie kompy się widziały i wtedy właśnie, przy którejś tam konfiguracji zniknął ten komp i nie chce się już pokazać. I nie mam pojęcia co zrobić.