Problem z konfiguracją sprzętową kompa (?)

Witam!

Mam taki problem - skompletowałem kompa z parametrami:

Płyta główna ASUS P2B rev 1.10

Procesor Celeron 500 MHz

Pamięć 2 x Kingston KTD-GXA 128 MB

Grafika ASUS V3400TNT 16 MB

Dysk Maxtor Diamond Max PLUS 8 - 30 GB

i do tego jakaś karta sieciowa

Problem polega na tym, że nie mogę zainstalować żadnego systemu operacyjnego - gdy uruchamiam kompa z płyty wiesza się.

Raz przy płytce XP wczytało tylko sterowniki i koniec - zwis.

Przy 98 uruchamia się tylko jak wyświetlają się dosowskie napisy. Do niebieskiego ekranu nie dojdzie.

Proszę o pomoc.

Sprawdzałem na innych pamięciach, nie pomogło. Procesor się nie grzeje, dysk w innym kompie działa normalnie, sprawdzałem też inną grafikę.

może masz coś z odtwarzaczem płyt

Używam nagrywarki z kompa na którym pracuję na co dzień więc to odpada.

Zaznaczę jeszcze, że próbowałem wgrać nowy bios do tej płyty i niestety nie udało się - program wyświetla ostrzeżenie, że pamięć flash jest nieznana :?: …

Pewnie coś z dyskiem lub pamięcią. Przetestuj pamięć i dysk. Zobacz w biosie czy nie masz ustawionego zabezpieczenia na przegrzanie. Może źle podłączyłeś chłodzenie i procesor się przegrzewa a jak masz ustawione zabezpieczenie na 70 stopni to automatycznie sie zawiesza bądź restartuje.

Proszę o zmianę tytułu na bardziej konkretny.

Użyj opcji icon_edit.gif

Dodatkowo, proponuję zapoznanie się z TYMI informacjami.

@sdar - a jaki temat może tutaj najbardziej pasować? Skompletowałem kompa i coś w nim szwankuje. Mam nadzieje, że ten lepszy.

Czy ja nie wyraźnie piszę?

No dobra, po kolei:

Włączam kompa, wszystko startuje normalnie, bootuje go z płyty CD XP( bo dysk jest czysty). Wyświetla się info uruchamianie instalatora systemu Windows, znika to i na tym praca na kompie się kończy. Czasem wyskoczy niebieski ekran i ładują sie sterowniki urządzeń, gdy zakończą się ładować znowu czarny ekran i koniec (nie ma ekranu z wyborem konsoli czy instalacji)

Tak samo jak bootuje z CD Win98. Z menu wybieram uruchom instalatora systemu Windows. Pojawiają sie te napisy i nagle się wiesza i koniec.

Próbowałem również opcje uruchom komputer z obsługą (i bez) CD. Wiesza się.