Problem z konfiguracją TP-LINK TL-WR340G

Witam.

Mam problem w konfiguracji routera przy połączeniu z access pointem EDIMAX EW-7206APg,oraz połączeniem internetowym poprzez protokół PPPoE.

Acces point jest ustawiony w tryb infrastruktura i po bezpośrednim połączeniu go z komputerem kablem do gniazda LAN,oraz odpowiednim skonfigurowaniem wszystko działa ok.

Po podłączeniu i zalogowaniu się do rourera ustawiłem połączenie WAN na PPPoE i wpisałem stosowny login i hasło to na pierwszej stronie konfiguracji jest wszystko ok i połączenie z siecią jest pokazując adres,maske,brame i dns-y.

W części WLAN i LAN tez jest wszystko ustawione i wpisany odpowiedni adres odbiegający grupowo od adresu przydzielonego od operatora.

Uruchamiam przeglądarkę to stronki się otwierają ,natomiast żaden komunikator się nie łaczy.

Brak jest pingów np.do WP,Onet,

Proszę o dokładny op[is jak to zrobić w którym miejscu coś poprzestawiać żeby to ruszyło i działało.

Dziękuję i pozdrawiam

Wygląda na to, że nie sklonowałeś adresu MAC. Wejdź na stronę routera z komputera, do którego do tej pory był podłączony access point i wybierz: Basic Settings > Network > MAC Clone > Clone MAC address.

Mac adres jest sklonowany, w tej sieci z której korzystam jest tak ze mogę sobie wymieniać urządzenia z różnymi adresami mac ponieważ net jest dostarczany protokołem PPPoE ,login i hasło wiec blokady adresu mac niema,(sprawdzałem wymieniając karty oraz acces pointy które przy Windowsie działały.

Zależy mi na żeby sieć dostarczana do komputera była w DHCP ponieważ korzystam też z Linuxa który mam na tym i na laptopie.

Próbowałem zmieniać adresy,maski,oraz wgrałem najnowszy soft do routera jak i do acces pointa i dalej brak pełnego połączenia.