Problem z konfiguracją załączników na forum

Witam. Od niedawna administruje forum. Problem dotyczy załączników zamieszczanych w postach. Po kilku dniach poprostu znikają. Widnieją jako nieaktywne załączniki a w panelu kontrolnym po wejściu na którykolwiek wyskakuje komunikat np. : Wybrany załącznik już nie istnieje.404 File Not Found: The File files/2193banw_15_04_2007_204.rar does not exist. Pozatym podczas przeglądania nieaktywnych załączników znajduje tam pliki które biorą się z “powietrza”. W sumie problem może jest błachy ale nie wiem co jest nie tak, lub co poprzestawiałem lub nie ustawiłem.

Pozdrawiam.

Może tak, jakie posiadasz forum (własnoręcznie pisanie, gotowy skrypt typu phpbb)

Jakie to są pliki ?

Powered by phpBB modified by Przemo

jpg, bmp, png, rar

Zdjecia z komórek, screenshoty z gier, tapetki …Po usunięciu pojawiają sie nowe. Dość szybko…

Pliki te znajdują sie pod zakładką “Przeglądanie nieaktywnych załączników”,“Załączniki które znajdują się w katalogu załączników a nie ma ich w bazie załączników, w żadnym poście ani prywatnej wiadomości.”

Znajduje tam pliki których nie umieszczał zaden użytkownik forum.

Natomiast pod “Załączniki które znajdują się w katalogu załączników a nie ma ich w żadnym poście ani prywatnej wiadomości.” znajduje załączniki które były zamieszczane w postach ale widnieją jako nieaktywne/niewidoczne po dniu lub dwóch :

Nie mam pomysłu na to co jest nie tak… :frowning:

Hm. muszę przyznać, że wygląda to dość dziwnie.

Nie wykluczam tutaj działania hakera.

Mam parę pomysłów :

  1. Sprawdź cały system (PA, kontrola systemu)

  2. W ustawieniach głównych załączników ustaw upload i download przez FTP

  3. ewentualnie zmień hasła dostępu do czegokolwiek i obserwuj ruch przez FTP lub PA

  4. Zastanów się co dodawałeś do forum (modyfikacje, wtyczki)

Wiem, że to banalne chyba rozwiązania ale nic innego w ustawieniach nie wydobyłem.

Plik nie znajduje się na serwerze.

To mnie tu najbardziej nie pokoi.

komunikat:

53048f38

Do tego ma tylko dostęp główny administrator xad.pl

zrobiłem tak i po właczeniu tego nie widać załączników, wyłączone - pokazuje

hasło jest założone tylko na profil uzytkownika, jakie jeszcze??

nic, zadnych modyfikacji, jak napisałem bawie się w to od niedawna, starm sie nie przestawiac czegoś o czym nie mam pojęcia (jakieś zaawansowane ustawienia)

Mam jeszcze pytanie.

Czy jest mozliwość zgrania tego fotum (posty, uzytkownicy) i przeniesienia na inny serwer?? Ewentualnie jaki (darmowy) byście polecili, i jak to zrobić??

Pozdrawiam

Z tego co wyczytałem na forum xad.pl wyrażnie jest napisane iż