Problem z konfigurajcą Linksys WRT350N z Internetem od UPC

Witam.

Mam problem z konfiguracją Linksysa WRT350N i internetu dostarczanego przez UPC. Problem polega na tym że robie to pierwszy raz i nie mam o tym za pojęcia. Modem od UPC to Arris CM 550B, moja bezprzewodowa karta sieciowa to Linksys WMP300N, a przewodowa to zintegrowana z płytą główną Asus P4P800-X, system operacyjny Windows Xp z Service Pack 3. Bardzo prosiłbym o łopatologiczne :smiley: wyłożenia jak to skonfigurować od A do Z, gdyż porady fragmentami czy pojedyncze rady nie za wiele mi mówią. Jeżeli udało by sie zrobić kilka screenów to ułatwiło by mi robotę bardzo i był bym dozgonnie wdzięczny :-D.

Z Gory Dziękuje

Jeśli ten modem z UPC ma wyjście Ethernet RJ45 to tak. Łączysz kabel sieciowy modemu UPC z Linksysem. Linksysa łączysz kablem sieciowym ze swoim komputerem. Uruchamiasz dowolna przeglądarkę wpisujesz http://192.168.1.1 i dajesz enter.

Najlepiej skorzystać z kreatora w ruterze. W typie połączenia Internet Connecyion Type dajesz Automatic Configuration - DHCP.

Co do reszty proponuję poczytać instrukcję :slight_smile: Linksys_WRT350N_PL_Instrukcja.pdf

pozdrawiam

Dzięki wielkie. POMOGŁO :smiley:

Cieszę się że pomogło. Miłego surfowania :smiley:

pozdrawiam

Internet śmiga aż miło :smiley: ale (zawsze jest jakieś ale :P) mam jeszcze dwa pytania.

  1. Czytałem że można zmniejszyć siłę sygnału rutera. Czytałem instrukcje i nie zauważyłem tam takiego podpunktu, być może przeoczyłem albo mój ruter nie ma tej funkcji. Moje pytanie brzmi JAK to zrobić i czy w ogóle można to zrobić na moim ruterze ?

  2. Mam problem z dobra konfiguracją karty sieciowej (bezprzewodowej oczywiście). Używam programu dołączonego do karty sieciowej i niepokoi mnie to że strasznie długo trwa automatyczne łączenie sie z ruterem po starcie Windowsa i co najgorsze nie przynosi owocnych skutków :(, ale jeśli w trakcie łączenia automatycznego kliknę na ikonkę i kliknę Connect to w przeciągu paru sekund jestem połączony. Dlatego moje drugie pytanie brzmi: Dlaczego tak jest i czy można coś na to poradzić ?? Idealnie by było gdyby udało sie ustawić żeby w ogóle sie nie łączył tylko był cały czas połączony jak to ma miejsce przy połączeniu kablowym, na ale tak to sie chyba nie da…

  1. Niektóre modele Linksysa mają taką możliwość. Zajrzałem do instrukcji Twojego modelu ale nie widzę tej opcji.

Druga sprawa to czy najnowsze modele ruterów serii N w ogóle mają taką możliwość.

  1. Włączenie się systemu i samych sterowników zazwyczaj trochę trwa. A jeśli to dodatkowy program do karty sieciowej to chwile to musi potrwać. Ale czy da się to jakoś przyśpieszyć to pewien nie jestem.