Problem z konfigurajcą Linksys WRT350N z Internetem od UPC

(Kiperek) #1

Witam.

Mam problem z konfiguracją Linksysa WRT350N i internetu dostarczanego przez UPC. Problem polega na tym że robie to pierwszy raz i nie mam o tym za pojęcia. Modem od UPC to Arris CM 550B, moja bezprzewodowa karta sieciowa to Linksys WMP300N, a przewodowa to zintegrowana z płytą główną Asus P4P800-X, system operacyjny Windows Xp z Service Pack 3. Bardzo prosiłbym o łopatologiczne :smiley: wyłożenia jak to skonfigurować od A do Z, gdyż porady fragmentami czy pojedyncze rady nie za wiele mi mówią. Jeżeli udało by sie zrobić kilka screenów to ułatwiło by mi robotę bardzo i był bym dozgonnie wdzięczny :-D.

Z Gory Dziękuje

(gabrychu) #2

Jeśli ten modem z UPC ma wyjście Ethernet RJ45 to tak. Łączysz kabel sieciowy modemu UPC z Linksysem. Linksysa łączysz kablem sieciowym ze swoim komputerem. Uruchamiasz dowolna przeglądarkę wpisujesz http://192.168.1.1 i dajesz enter.

Najlepiej skorzystać z kreatora w ruterze. W typie połączenia Internet Connecyion Type dajesz Automatic Configuration - DHCP.

Co do reszty proponuję poczytać instrukcję :slight_smile: Linksys_WRT350N_PL_Instrukcja.pdf

pozdrawiam

(Kiperek) #3

Dzięki wielkie. POMOGŁO :smiley:

(gabrychu) #4

Cieszę się że pomogło. Miłego surfowania :smiley:

pozdrawiam

(Kiperek) #5

Internet śmiga aż miło :smiley: ale (zawsze jest jakieś ale :P) mam jeszcze dwa pytania.

1. Czytałem że można zmniejszyć siłę sygnału rutera. Czytałem instrukcje i nie zauważyłem tam takiego podpunktu, być może przeoczyłem albo mój ruter nie ma tej funkcji. Moje pytanie brzmi JAK to zrobić i czy w ogóle można to zrobić na moim ruterze ?

2. Mam problem z dobra konfiguracją karty sieciowej (bezprzewodowej oczywiście). Używam programu dołączonego do karty sieciowej i niepokoi mnie to że strasznie długo trwa automatyczne łączenie sie z ruterem po starcie Windowsa i co najgorsze nie przynosi owocnych skutków :(, ale jeśli w trakcie łączenia automatycznego kliknę na ikonkę i kliknę Connect to w przeciągu paru sekund jestem połączony. Dlatego moje drugie pytanie brzmi: Dlaczego tak jest i czy można coś na to poradzić ?? Idealnie by było gdyby udało sie ustawić żeby w ogóle sie nie łączył tylko był cały czas połączony jak to ma miejsce przy połączeniu kablowym, na ale tak to sie chyba nie da...

(gabrychu) #6
  1. Niektóre modele Linksysa mają taką możliwość. Zajrzałem do instrukcji Twojego modelu ale nie widzę tej opcji.

Druga sprawa to czy najnowsze modele ruterów serii N w ogóle mają taką możliwość.

1. Włączenie się systemu i samych sterowników zazwyczaj trochę trwa. A jeśli to dodatkowy program do karty sieciowej to chwile to musi potrwać. Ale czy da się to jakoś przyśpieszyć to pewien nie jestem.