Problem z kontami przy logowaniu (2 konta)

Witam, mam problem z logowaniem do świeżo zainstalowanego Win 10 (oryginalnego ofc). Otóż po uruchomieniu komputera pokazują mi się 2 konta:

  1. konto Microsoftu (którego nominalnie używam, na mailu, z awatarem i kodem PIN do wprowadzenia),

  2. konto lokalne (???) o takiej samej nazwie, bez awatara, z hasłem do wprowadzenia (którego nigdy nie ustawiałem) - nie mam pojęcia jak na nie wejść

Nie mam pojęcia jak pozbyć się tego drugiego. W netplwiz widnieje tylko nr 1, z odznaczoną koniecznością wprowadzania hasła i nazwy użytkownika. Próbowałem już TEGO sposobu ale nie zadziałał.

Z góry dziękuję za pomoc.

Jaka wersja systemu? Pro, Home?
W wersji Pro można to konto wyłączyć lub usunąć.

Wersja Home, 64-bit

Spróbuj użyć polecenia w cmd jako administrator
najpierw wpisujesz net user aby sprawdzić nazwę konta, które chcesz wyłączyć, potem
net user nazwakontadousunięcia /active:no

Wcześniej zmień nazwę konta, aby się nie pogubić.

@pieter453 Daj znać czy Ci się udało.
Pozdrawiam

Kiedy logowałeś się na konto Microsoft i jak? Podczas instalacji czy po?

Logowałem się do microsoftu po instalacji systemu.
W net user jest konto administratora (które widnieje tam tylko jako moje imię, a konta które pokazują się przy starcie systemu to imię+nazwisko) i gościa.

Edit: problem został w sumie rozwiązany po przełączeniu się na konto lokalne (w “Twoje informacje” wybrałem opcję żeby używać konta lokalnego) - teraz loguję się bez pinów, haseł i wybierania kont. Dzięki za pomoc.

Konto gościa możesz spokojne wyłączyć.

Dla informacji. Pin usuwasz w ustawieniach. Oczywiście potwierdzasz hasłem do konta Microsoft. Natomiast samo wpisywanie hasła do konta Microsoft podczas logowania się do pulpitu wywołujesz netplwiz (odpalasz jako administrator) i w nim odznaczasz wymaganie danych logowania i potwierdzasz. I nie powinno ciebie męczyć, bo loguje się wtedy automatycznie kontem MS do pulpitu.