Problem z kontami uzytownikow

A więc mam następujacy problem:

Dziś wieczorem poszedłem do kiosku i kupiłem nowego PC Eksperta. Wrzucam płytkę do CD romu instaluje jakiś cudowny program, a mianowicie TweakUI. Uruchomiłem go pozaznaczalem jakies mądre okienka no i prosi o restart. To spoko. Komp sie wlącza i kicha. Nie moge zalogować sie na inne konto niz “Gosć”. Po zalogowaniu na gościa praktycznie nic nie moge zrobić, ponieważ jest odmowa dostępu i mam sie skontatkować z administratorem. z przywracaniem systemu i panelem sterowania to samo. Po wlączeniu sysetmu w trybie awaryjnym nie ma nawet konta “Gosć” i jest pusty ekran z napisem “Wybierz użytkownika”.

info: format nie wchodzi w grę, ponieważ mam na dysku projekt na infe, ktorego teraz nie moge odczytać, wiec mam nadzieje ze ktos mi pomoze :wink:

Dasz radę w ogóle “zobaczyć” opcję przywracania systemu itd czy w ogóle nie masz do nich dostępu? Jeśli je widzisz to w XP jest taki ciekawy triczek. Trzymając SHIFT i klikając prawym klawiszem na aplikacji dostajesz komendę “Uruchom jako…” i nawet będąc zalogowanym na konto z ograniczeniami możesz uruchomić program jako administrator. Daj znać czy podziałało.

ivul proszę poprawić błędy i zacząć używać polskiej pisowni na forum.

Trochę nie bardzo rozumiem o co Ci chodzi. Mógłbyś jakoś bardziej to rozwinąć?

Doszedłem do tego że moge uruchomić przywracanie systemu z poziomu innego użytkownika tylko że należy wpisać nazwe użytkownika i… hasło, którego nigdy nie miałem, a gdy pruboję bez hasła wyskakuje komunikat że puste hasła są niedozwolone. Może by spróbować założyc hasło za pomocą jakiegoś programu, ale nie mam pojęcia jak to zrobić.

pozdro