Problem z kontrolerem pci na ide

Witam,

Sprzęt:

płyta główna: asus p5k se (1 port ide)

ram: 2gb

procesor: core 2 duo e7200 2.53Ghz

karta graficzna: geforce 9600gt

Fabuła:

Posiadam 1 dysk twardy (160gb), 1 nagrywarke DVD i 1 napęd DVD.

Dodam ze jakiś czas zrobiłem format partycji systemowej a zostawiłem 2 inne z filmami i grami, po czym komputer działał nieco wolniej, ale aż tak bardzo mi to nie przeszkadzało.

Jak się okazało po zakupie sprzętu, moja płyta główna ma tylko jedna złącze IDE,

do którego podpinałem dysk i nagrywarke. Jednak nagrywarka nie nagrywała (według mnie kłóciła się z dyskiem), dlatego postanowiłem zakupić kontroler PCI na IDE (taki jak ten: http://www.ram.net.pl/product_info.php? … s_id=44591). Postanowiłem, ze podepnę pod niego na jednej taśmie 2 napędy a dysk pozostanie na płycie głównej.

Problemy:

Komputer wykrył kontroler (na początku włączania komputera pojawił się jego BIOS a potem w windowsie rozpoczął się kreator instalacji sprzętu). Zainstalowałem sterowniki, które dostałem w zestawie i zrestetowałem kompa. Jednak kontroler nie wykrył napędów. Wyczytałem w Internecie, że niektóre kontrolery mogą czytać jedynie dyski twarde. Nie załamałem się i podpiąłem dysk pod kontroler a napędy pod płytę główną. Kontroler wykrył dysk. Jednak przy włączaniu komputera gdy BIOS pokazuje co znalazł mimo naciskania przycisku, który powinien powodować dalszy rozruch komputer myślał. Po jakiejś 1 minucie, komputer ruszył dalej. Pojawił się meldunek BIOS-u płyty głównej o tym że wykrywa napędy. Następnym krokiem było pojawienie się komunikatu “Reboot and select proper boot device or insert boot media in selected boot device and press a key”. Pomyślałem, że wejdę w ustawienia BIOS-u kontrolera i tam coś ustawię ale nie bardzo się dało. Gdy cos przestawiłem i chciałem zapisać zmiany, komp chwile myślał potem wyskoczył błąd i tak nie da się zapisać.

Słowo do was:

Z góry dziękuję wszystkim za pomoc. Mam nadzieje ze razem rozwikłamy ten problem.

Mówcie co powinienem robić krok po kroku bo jeszcze nie jestem informatykiem (może w przyszłości : P).

Nie uruchomisz dysku z kontrolera z już zainstalowanym systemem.

Czyli, że co? Mam zrobić formata i dopiero podpiąć i zainstalowac?

System powinien być zainstalowany na czysto na dysku podpiętym do kontrolera.