Problem z konwertowaniem filmów fullHD

Witam !

Niedawno mój tata zakupił kamerę, która nagrywa w fullHD. Dzisiaj zgrał filmiki na komputer i chciał zmontować film. Niestety ulead video studio 11 nie obsługuje formatu w jakim są filmiki [AVCHD(.MTS)]. Postanowiłem, więc zmienić format format factory, ale po przekonwertowaniu film się rozmazuje. Polecicie mi jakiś program czy coś jak się z tym uporać ?

http://en.wikipedia.org/wiki/AVCHD

Edytory i konwertery masz na samym dole.

Z tym rozmazywaniem to ciężka sprawa, być może to sprawka kodeków/kontenerów.

Ja zazwyczaj używam do tego Freemake Video Converter - darmowy program - do najprostszej edycji - łączenie kilku filmów w jeden (z przejściem zanikanie albo bez), wycinanie fragmentów. Daje możliwość nagrać materiał na płyty DVD I Blueraj nawet. Najlepiej sprawdzić minutowy klip z ustawieniami automatycznymi, a potem pozmieniać parametry jak ilość klatek, bitrate itp. Dobre efekty można uzyskać też w Windows Movie Maker na Viście czy 7, ale tu troche dłużej cały process trwa z tym że jest więcej bajerów - czarnobiały film, sepia, zbliżenia, dodanie muzyki, narracji, zwolnienia itp. Najnowsza wersja WMM daje możliwość zapisu do mpeg-4/H.264 który to format odtwarzacze bluraj powinny odtworzyć z pendriva nawet.

Mam płatny program Pinnacle Studio ver 14, kupiłem specjalnie na potrzebę konwersji plików z kamery, ale to forsa w błoto - powolny, obciąża computer niemiłosiernie, długi czas konwersji, mało własnych ustawień-wszystko automatyczne.

Dzisiaj jest okazja do pobrania płatnego programu za darmo. http://translate.google.pl/translate?hl … CDcQ7gEwAA Może rozwiąże Twój problem. Wypakujesz, otworzysz folder i uruchomisz setup.exe z ikoną klucza.