Problem z konwertowaniem na ntfs pendriva kingston 16GB

witam. mam problem z pendrivem Kingston DataTraveler 16Gb. Mianowicie gdy chcę go skonwertować na ntfs poprzez komendę convert L: /fs:ntfs piszę “Nie można utworzyć elementarnych struktur systemu plików”. Po nieudanym konwertowaniu zmienia się system plików na RAW lub nieznany i jest 0 bajtów. Próbowałem sformatować go poprzez program HP USB Disk Storage Format Tool i na Viście jednak i to nie dało żadnego efektu ponieważ wywala błąd. Pendrive formatuję się jednak normalnie w systemie FAT32. czy ktoś powie mi jak mam go sformatować albo działał w systemie ntfs??

Dodane 02.12.2010 (Cz) 19:26

Dodam również że przy kopiowaniu większych plików wywala błąd że nie możne znaleźć określonej ścieżki. Po tym błędzie na pendrivie znów jest rozmiar 0bajtów

Talko ,

Poradnik dla Ciebie

Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

Ja robie to normalnie. Mój komputer i wybieram napęd (Pamięć USB) i klikam format. Wybieran NTFS i koniec.

Ewentualnie zobacz EASEUS Partition Master 6.5.2 Home Edition Też bez problemów konwertuje. Pen Kingstone 4GB DT100 i GoodRam EDGE 8GB

w tym problem że robiłem tak samo przez Mój komputer i formatowałem na ntfs tylko pisało że system windows nie może zakończyć formatowania. Ale ten programik który mi podałem zadziałał bez żadnego zarzutu i od razu się sformatował. Wielkie dzięki :slight_smile:

Z tego co jest mi wiadomo to tylko na Win 7 da radę w ten sposób sformatować pendriva.

Na viscie też tak robiłem. Vista 32 bit (z tego co pamiętam)

Nie wiem ,czy to będzie miało związek z Twoim problemem.

Moje PSP też nie chciało przyjmować żadnych plików.Podczas kopiowania wywalało błąd,że nie może odnaleźć ścieżki.

Wyczytałam na necie,że należy podłączyć urządzenie USB pod tylne wejście na obudowie,a nie na przód.U mnie pomogło! !!

kurde pendrive zmienił typ plików na ntfs tylko teraz gdy kopiowałem na niego pliki wyskoczył błąd i pisze system windows - opóźniony zapis nie powiódł się. Teraz nawet nie mogę go sformatować bo nie można otworzyć woluminu do bezpośredniego dostępu. Ma ktoś może pomysł jak tamu zaradzić ??

Tak. Program który podałem sobie z tym poradzi. Niedawno też nie mogłem z widowsowego ex sformatować a tym programem poszło.

http://webme.pl/Jak-sformatowa-pendrive … t1982.html

Lub Gparted

http://www.dobreprogramy.pl/GParted,Akt … ,9593.html

A może kupiłeś po okazyjnej cenie na allegro tego pendrive, przy kingstonach łatwo trafić na podróbkę, a z podróbami to są same problemy.

Podstawowa metoda systemowa do przeprowadzenia operacji formatowania wygląda następująco

  1. Podłączamy pendrive

  2. Mój komputer i otwieramy okienko właściwości pendrive’a

  3. Przechodzimy do zakładki Sprzęt

  4. Wybieramy naszego pendrive’a z listy i klikamy Właściwości

  5. W zakładce Zasady zaznaczamy opcje Optymalizacja wydajności

  6. Teraz już przy formatowaniu pendrive’a możliwa będzie opcja wyboru NTFS

  7. Formatujesz pendrive’a, i to wszystko.

Co do tego że pendrive ma 0 bajtów spróbuj go przepiąć do innego portu usb. Miałem takie cuda jak podpiąłem pendrive do przedłużki usb. Dopiero wpięcie z tyłu kompa pomogło i jak na razie działa

pendrive jest orginalny ponieważ kupowałem go ze sklepu i mam go już ponad rok. wcześniej działał bez żadnego zarzutu. Niestety żadnym z tych sposobów nie pomógł. w programach w ogóle go nie widzi, zmiana na Optymalizację wydajności nie dało żadnego efektu a i pod innym protem usb jest to samo, sprawdzałem również na innych komputerach i ciągle to samo ;/