Problem z Konwertowaniem

Witam. Jestem fansuberem i zajmuje się wklejaniem hardkorowo napisów do anime… i mam dziwny problem który wcześniej się nie powtórzył chodzi o to że obraz się przycina i nie wiem dlaczego reinstal i aktualizacja kodeków programów nie pomogła. Najczęściej korzystam z programu WinAvi w wersji 9.0 bo jako z nielicznych wykorzystuje Direct VobSub dzięki któremu mogę uzyskiwać ciekawe efekty “specjalne” napisów, korzystam też z Total Video Converter lecz on już ma wbudowany filtr dodający voby i może dodać tylko proste napisy… Obojętnie czy użyje tego czy tego programu dzieje się to samo… Może ktoś z was mi pomoże^^ Jeśli chodzi o mojego kompa to:

Procesor: AMD Athlon Fx-57 2.8GHz

Ram: 2GB GoodRam 533MHz

Karta: ATi HD2600Pro Asus

Płyta: Via K8-T800 Pro/Biostar

Dysk: Samsung SP1203N 120GB ATA

Windows: WinDT’09 dokładniejsze info pod adresem: www.windt.lua.pl

Prawie 2 minutowy filmik pokazujący ten problem:

http://www.sendspace.pl/file/e300d9618f03129ab84f0d3

Takie tematy zakładaj najlepiej na forach do tego przystosowanych gdzie są profesjonaliści którzy ci pomogą, np:

http://animesub.info/

http://www.fansubs.pl/

Dobra rada na początek bo nie mam czasu rozpisywać się teraz - odłóż avi do lamusa, przestaw się na mkv [h.264, aac, ass] a jeśli do karaoke masz efekty które mocna chrupią to albo robisz coś źle z nimi w aegisie albo tylko karaoke opi ed wrenderuj w obraz a cały tekst animca zostaw w streamie. Odłóż jakieś kombajny :x i używaj skryptów avisynth razem z meGUI - tutaj troszkę do nauczenia ale uzyskasz to czego będziesz naprawdę chciał.

EDIT: btw zauważyłem, ze robisz głupotę konwersji mkv do avi ale pomińmy już używanie reliktów i rzeczy które dawno powinny już być w lamusie.

Nie podałeś listy kodeków, filtrów directshow, splitterów i bóg wie czego tam jeszcze używasz.

Nie podałeś danych plików weści i wyjścia [tego mkv i (tfu!) avi]. No i fundamentalne pytanie - czy lecisz z automatu czy każdy stream robisz oddzielnie używając mkvtoolnix?

Komputer co podałeś nie ma nic do rzeczy. Ja mam archaik a dział mi wszystko okej. Windows modyfikowany piracki też raczej nie chyba, że brakuje mu jakiś bibliotek systemowych.

EDIT2: Ściągnął mi się sample i co widzę - [audio-przeplot, Rozdzielone w przeplocie], desynchro audio/video. Ogółem jakość całkiem jak na avi ale i tak go porzuć :smiley: ładne karaoke bez zbędnych efektów których nienawidzę osobiście.

Twój problem wielokrotnie pojawiał się i był rozwiązywany na podanych przeze mnie wyżej stronach.

Jeśli chodzi do avi to raczej tak szybko nie odejdzie puki producenci DVD czy kin domowych nie zaczną dodawać kodeków np Matroska… ja ogólne wole siedzieć przed telewizorem i oglądać bo efekty dźwiękowe i graficzne są po prostu lepsze niż na kompie o i wygodniej się siedzi… ale cóż nie o to chodzi…

Jeśli chodzi o kodeki mam paczkę: K-Lite v5.0.0F … FFDShow 2527 (limb) osobną doinstalowaną kodek bardzo często nim zapisuję swoje dzieła DiviX 6.8.5 którego zaktualizowałem w WinAvi oraz XviD 1.2.2

Jeśli chodzi konwert to ustawiam co ma robić dodaje np 5 odcinków i zostawiam wszystko na noc czyli daje automat… single raczej daje przy filmach …

Co do jakości gdybym miał lepszego neta podrzucił bym Ci DragonBall’a Kai i FullMetala Brotherhood a jakość 720x480 DiviXHD mogła by Ci szczena opaść :stuck_out_tongue:

1.od tego powstał format mp4 by wyprzeć avi. Tym bardziej, że używa tych samych kodeków co filmy BL.

  1. K-Lite zawiera w sobie zawsze najnowszego FFDshow a zawsze lepiej jest dokonywać kompresji nie za pomocą jego VFW tylko natywnego Xvid’a.

  2. Co d o jakości. Nie rozśmieszaj mnie bo po pierwsze jest to resize, po drugie 720x480 to nie HD po trzecie - DBKai to porażka jak i nowy FMA a jakości nie skomentuję.

  1. Masz racje MPEG-4 w wersji 2 nawet daje rade w jakości obrazu

2.Format rozwiązał wszystkie problemy.

  1. DBKai poczytaj trochę sobie on im w necie! Bo najważniejsze firma Jump kopiując prawa do re-emisji serii oświadczyła że jakość nie będzie odbiegać od pierwowzoru który zaczął emisje w 1987 roku podobnie fabuła która trzyma się tylko mangowego pierwowzoru.

Co do FMA było wiadome że poszaleją z jakością chce tylko widzie BD albo FullHD