Problem z Konwertowaniem

(P1 Pit91) #1

Witam. Jestem fansuberem i zajmuje się wklejaniem hardkorowo napisów do anime... i mam dziwny problem który wcześniej się nie powtórzył chodzi o to że obraz się przycina i nie wiem dlaczego reinstal i aktualizacja kodeków programów nie pomogła. Najczęściej korzystam z programu WinAvi w wersji 9.0 bo jako z nielicznych wykorzystuje Direct VobSub dzięki któremu mogę uzyskiwać ciekawe efekty "specjalne" napisów, korzystam też z Total Video Converter lecz on już ma wbudowany filtr dodający voby i może dodać tylko proste napisy... Obojętnie czy użyje tego czy tego programu dzieje się to samo... Może ktoś z was mi pomoże^^ Jeśli chodzi o mojego kompa to:

Procesor: AMD Athlon Fx-57 2.8GHz

Ram: 2GB GoodRam 533MHz

Karta: ATi HD2600Pro Asus

Płyta: Via K8-T800 Pro/Biostar

Dysk: Samsung SP1203N 120GB ATA

Windows: WinDT'09 dokładniejsze info pod adresem: www.windt.lua.pl

Prawie 2 minutowy filmik pokazujący ten problem:

http://www.sendspace.pl/file/e300d9618f03129ab84f0d3

(Kisielek) #2

Takie tematy zakładaj najlepiej na forach do tego przystosowanych gdzie są profesjonaliści którzy ci pomogą, np:

http://animesub.info/

http://www.fansubs.pl/

Dobra rada na początek bo nie mam czasu rozpisywać się teraz - odłóż avi do lamusa, przestaw się na mkv [h.264, aac, ass] a jeśli do karaoke masz efekty które mocna chrupią to albo robisz coś źle z nimi w aegisie albo tylko karaoke opi ed wrenderuj w obraz a cały tekst animca zostaw w streamie. Odłóż jakieś kombajny :x i używaj skryptów avisynth razem z meGUI - tutaj troszkę do nauczenia ale uzyskasz to czego będziesz naprawdę chciał.

EDIT: btw zauważyłem, ze robisz głupotę konwersji mkv do avi ale pomińmy już używanie reliktów i rzeczy które dawno powinny już być w lamusie.

Nie podałeś listy kodeków, filtrów directshow, splitterów i bóg wie czego tam jeszcze używasz.

Nie podałeś danych plików weści i wyjścia [tego mkv i (tfu!) avi]. No i fundamentalne pytanie - czy lecisz z automatu czy każdy stream robisz oddzielnie używając mkvtoolnix?

Komputer co podałeś nie ma nic do rzeczy. Ja mam archaik a dział mi wszystko okej. Windows modyfikowany piracki też raczej nie chyba, że brakuje mu jakiś bibliotek systemowych.

EDIT2: Ściągnął mi się sample i co widzę - [audio-przeplot, Rozdzielone w przeplocie], desynchro audio/video. Ogółem jakość całkiem jak na avi ale i tak go porzuć :smiley: ładne karaoke bez zbędnych efektów których nienawidzę osobiście.

Twój problem wielokrotnie pojawiał się i był rozwiązywany na podanych przeze mnie wyżej stronach.

(P1 Pit91) #3

Jeśli chodzi do avi to raczej tak szybko nie odejdzie puki producenci DVD czy kin domowych nie zaczną dodawać kodeków np Matroska... ja ogólne wole siedzieć przed telewizorem i oglądać bo efekty dźwiękowe i graficzne są po prostu lepsze niż na kompie o i wygodniej się siedzi... ale cóż nie o to chodzi...

Jeśli chodzi o kodeki mam paczkę: K-Lite v5.0.0F ... FFDShow 2527 (limb) osobną doinstalowaną kodek bardzo często nim zapisuję swoje dzieła DiviX 6.8.5 którego zaktualizowałem w WinAvi oraz XviD 1.2.2

Jeśli chodzi konwert to ustawiam co ma robić dodaje np 5 odcinków i zostawiam wszystko na noc czyli daje automat... single raczej daje przy filmach ...

Co do jakości gdybym miał lepszego neta podrzucił bym Ci DragonBall'a Kai i FullMetala Brotherhood a jakość 720x480 DiviXHD mogła by Ci szczena opaść :stuck_out_tongue:

(Kisielek) #4

1.od tego powstał format mp4 by wyprzeć avi. Tym bardziej, że używa tych samych kodeków co filmy BL.

1. K-Lite zawiera w sobie zawsze najnowszego FFDshow a zawsze lepiej jest dokonywać kompresji nie za pomocą jego VFW tylko natywnego Xvid'a.

2. Co d o jakości. Nie rozśmieszaj mnie bo po pierwsze jest to resize, po drugie 720x480 to nie HD po trzecie - DBKai to porażka jak i nowy FMA a jakości nie skomentuję.

(P1 Pit91) #5
  1. Masz racje MPEG-4 w wersji 2 nawet daje rade w jakości obrazu

2.Format rozwiązał wszystkie problemy.

1. DBKai poczytaj trochę sobie on im w necie! Bo najważniejsze firma Jump kopiując prawa do re-emisji serii oświadczyła że jakość nie będzie odbiegać od pierwowzoru który zaczął emisje w 1987 roku podobnie fabuła która trzyma się tylko mangowego pierwowzoru.

Co do FMA było wiadome że poszaleją z jakością chce tylko widzie BD albo FullHD