Problem z kopiowaniem/nagrywaniem większych plików

Otóż od jakiegoś czasu j/w wspomniałem, mam problem z nagrywaniem, czy kopiowaniem większej ilości danych na nośnik. Nagrywanie na płytę dużego obrazu, czy jakiegoś większego pliku w formacie .rar odbywa się bez problemu. Jednakże potem, nie można tego skopiować z płyty z powodu błędów CRC. To samo w przypadku przenoszenia większych plików na dysk zewnętrzny. Wszystko jest ok, do momentu, kiedy chcę przenieść z płyty/dysku zewnętrznego dane na dysk. Zawsze jakieś błędy wyskakują. Słyszałem, że to może być coś z sektorami na dysku, ale mogę się mylić. W razie czego, podam specyfikację komputera:

CPU: AMD Phenom II 945 3.0 GHz

RAM: 3x 2GB 1333 MHz GoodRam CL9

MB: Gigabyte MA77OT-UD3

HDD: Samsung HD103SJ

Cześć

Przetestuj dysk twardy np. programem HDTune pod kątem bad sectorów, wklej również zdjęcie z zakładki Health niech ktoś oceni kondycję twojego dysku.

Sprawdź dysk za pomocą http://www.dobreprogramy.pl/HD-Tune,Pro … 12177.html (zakładka Health i zrób Error Scan bez zaznaczonego Quick Scan).

Muszę testować dla 1000 Gb? Pod kątem bad sectorów? Który to test?

Na początek podaj smart (HD Tune zakładka Health).

G-sense informuje o tym że dysk został poddany wstrząsom.

Gorzej sprawa wygląda w C8 (Write Error Rate), ten parametr informuje o stanie powierzchni dysku i/lub mechanicznego podsystemu, do tego dochodzi Raw Read Error

Rate (01) co źle świadczy o stanie powierzchni talerzy.

Czy dysk jest na gwarancji?

Niestety już nie. Komputer był na gwarancji do któregoś tam sierpnia, zeszłego roku, chyba, że dysk ma osobną gwarancję na minimum 3 lata, ale w sumie to nawet nie mam jak sprawdzić. Poszperam w internecie.

Z tego co czytam w internecie, gwarancja producenta, to okres 2 lat, także oddanie w ramach gwarancji odpada.

Dodane 11.02.2013 (Pn) 15:26

Dodane 13.02.2013 (Śr) 22:50

Bump!

Tutaj nie da się nic zrobić, tych błędów nie da się zniwelować (a może być tyko gorzej).

Zrób kopię ważnych plików i rozejrzyj się za nowym dyskiem.