Problem z kopiowaniem

Okazuje się, że czasem łatwiej skopiować Vistę niż plik za jej pomocą.

Użytkownicy systemu Windows Vista skarżą się na forach internetowych, że czasami kopiowanie, przesuwanie oraz kasowanie plików trwa bardzo wolno. Przekopiowanie kilkunastu megabajtów może zająć aż 20 minut. Microsoft wie o problemie i opisał go w artykule KB931770. Wydał też hotfix, który jest dostępny od kilku tygodni. W przeciwieństwie jednak do zwykłych poprawek hotfiksy mają to do siebie, że nie są publicznie dostępne i aby je zdobyć należy skontaktować się z Microsoftem telefonicznie w celu ich uzyskania. Ponadto korzystanie z pomocy technicznej jest płatne. Opłata może być anulowana w przypadku zadziałania hotfiksa. Można też skorzystać z okresu bezpłatnego, który trwa przez 90 dni od aktywacji Visty. Potem cena wynosi 115,00 + 22% VAT za zgłoszenie.

Operacje plikowe są podstawową funkcjonalnością systemu operacyjnego. Zaskakujące jest, że taki błąd nie został wykryty wcześniej a obecnie dostęp do poprawki jest ograniczany. Co prawda hotfix jest jeszcze testowany ale konieczność czekania do pierwszego Service Packa, co obecnie sugeruje Microsoft, nie świadczy dobrze o systemie i jego twórcach


News ze strony głownej. Hah co o tym sądzicie? No po prostu genialny system nie ma co ! nigdy Vista nie zagości na moim dysku:lol:

Właśnie przed chwilą z ciekawości skopiowałem instalkę 3dmarka06 (590MB) z partycji F na E.

Zajęło mi to 25 sekund.

I po co kopiować newsa ze strony głównej.

baartek a Ty znowu zamieszanie siejesz. Oto opis problemu na stronie MS:

"SYMPTOMS

On a Windows Vista-based computer, when you try to copy files from a server on a network , the copy process may stop responding (hang), and you may receive a message that resembles the following:

Calculating Time Remaining

0 minutes remaining

This problem may occur only occasionally."

Czyli komuś kto pisał tego newsa nie chciało się nawet zajrzeć na strony MS. Wyraźnie jest napisane, że problem występuje przy kopiowaniu plików z serwera na komputer lokalny, czyli chodzi tutaj o komputery w sieci. Poza tym zwróćcie uwagę na ostatnie zdanie. Jak widać nie jest to problem częsty.

No ale zgodzę się z tym, że na Viście pliki kopiują się nieco wolniej przy użyciu eksploratora niż na XP. Ja natomiast używam od niepamiętnych czasów Total Commandera i kopiuje bardzo szybko. Tak więc nie przesadzajmy.

Nie no ja nie rozumiem… Kupić system i płacić potem za hotfixy ;|||||

jak czytalem komentarze to user scoobi^ napisal ze dzwonil i mu powiedzieli ze taki hotfix nieistnieje… ale tem hotfix bedzie w sp1 na 100% (a raczej 10% :D:D:D)