Problem z korzytsaniem w sieci z innych komputerów

Po raz kolejny piszę o problenmie z siecią. Próbowałem różnych alternatyw i chcę podzielić sie pewnymi zdobytymi informacjami. Moze ktoś będdzie miał lekarstwo na moje kłopoty.

Kompy są podłączone przez rutera. Do głównego kompa podłączony jest internet i drukarka. Jest łączenie bo sprawdzone pingiem. Ale kompy nawzajem się nie widzą, nie widać z drugiego . Wyłączyłem zapory i antywirusy i też nic. Co ciekawe przy tym drugim kompie gdy włączyłem uzyskaj adres IP automatycznie to można korzystać z internetu. Gdy już recznie nadaję mu IP już internet nie działa. Poza tym przy naprawianiu kart sieciowych na jednym kompie przeprowadzona została ona normalnie. Na drugim zaś wyskoczyły następujace informacje:

Nie ukończono następujących działań

-przeczyszczanie i ponowneładowanie tabeli nazw buforu zdalnego NetBT

-Wysyłanie pakietów zwalniania nazw do serwera WINS i uruchamianie odświeżania

Czy na podstawie tego może ktoś mi pomoże. :robot:

gupy robocze są te same ?? konto gościa jest uaktywnione?? udostepnianie dysków i drukarek na tak?? -------------- problem rozumiem z tym że na 2 komp jednocześnie nie ma netu?

udostepnione są. Net na drugim kompie jest jeśli włączę uzyskaj adres IP automatycznie. Jak przydzielę ręcznie to nie ma połaczenia . Na głównym kompie net jest. Ale co do konta gościa to chyba mam zamknięta. Ale czy to musi być?

To w takim razie jako kto moge logować komp? Czy to moze miec wpływ?

W ustawieniach pozwoliłem wszyskim na korzystanie z sieci.

Pozdrawiam :o

Ustaw serwer DHCP i net daj na ruter, a nie na pierwszego PC (rozdzielenie sygnału)

to inernet a to że kompy się nie widzą?