Problem z kształtem obrazu monitora

(Gutar) #1

Witam,

Mam pewien problem, kiedy kupiłem nowy monitor od samego początku niesamowicie ciężko było ustawić kształty obrazu wyświetlanego na monitorze (guzik menu na monitorze - kształty) tak aby wszystko było równo. Po pewnym czasie jakoś udało mi się kombinując godzinami tu zwiększałem tam zmniejszałem i ustawiłem w miare równo. Dzisiaj znów rozregrulowały mi się kształy i mój obraz na monitorze je po prostu krzywy... jak wyrównam dół to góra jest z ukosa jak wyrównam środek to góra i dół okrągła, po prostu nie da sie ustawić idealnych kształtów, nie wiem co robić, ale cięzko sie na czyms takim pracuje...

Macie jakies pomysły jak ustawić równo te kształty ?

Pare info:

Typ monitora: FLATRON F720P

Rozdzielczość: 1024 na 768

96 DPI

Częstotliwosc odświeżania: 75 HZ

Moze ktos ma podobny monitor i rozdzielczość, to mógłby mi podać jego ustawienia kształtów (liczby obok każdego kształtu) - jeśli nikt nie ma , macie jakieś pomysły ?

pozdrawiam

(Molesinski) #2

W monitorach serii flatron to bardzo częste ,sam posiadam 775ft plus od 4 lat

I początkowo tez obraz mi się odkształcał, częste rozmagnesowywanie przynosiło tylko pozorna poprawę.

Dopiero odsunięcie głośników z dala od monitora zakończyło te problemy (pole magnetyczne nie jest zbyt korzystne dla prawidłowego funkcjonowania monitora).

Możesz także spróbować wgrać sterowniki od monitora i ustawić obraz z poziomu sterownika.

Pozdrawiam

PS częstotliwość odświeżania dla tej rozdzielczości ustaw na 85Hz