Problem z kupnem na Allegro.pl Co robić?

Witam. kupiłem worek treningowy na http://www.allegro.pl/item218947295_worek_180x45_hitod_producenta_z_lancuchami_.html tej aukcji…kupiłem ten worek w piątek 03 sierpnia 2007 19:39:54 jest 27 sierpnia a worka jeszcze mi nie przysłali…na stronie pisze ze mam powiadomić sprzedającego ze chce zapłacić za pobraniem. Napisałem na GG ze chce zaplacić za pobraniem, mój nick na allegro i adres ale worka jak nie było tak nie ma gdy próbuje do niego zadzwonić ma wyłączony telefon…nie wiem co mam zrobić…pomóżcie.

post usunięty.

Generalnie przejrzalem sobie komentarze tego sprzedajacego… z nich wynika jasno… jesli juz mial negatywy to tylko i wylacznie w sprawach wlasnie wysylania przedmiotow, dlugosci dostarczania. Zatem tutaj bym upatrywal sprawy… koles albo nie wyrobil sie i zapomnial albo co jakis czas kogo robi w jelonka… nie druga opcja jest do bani. Z tego jednak co piszesz wynika ze pieniedzy nie wyslales czyli nic nie straciles… zatem moja rada jest taka, napisz do dzialu allegro. podaj im nick sprzedajacego niech go zablokuja i tyle… ewentualnie niech wytlumaczy co jest… To tylko co mozesz wg mnie zrobic bo i tak z tego co ja rozumiem to nie jestes nic do tylu… jedynie nerwy.

dołaczam sie do teamatu. Kupielem na allegro Mp4 x 2 łacznie wyniosło mnie 190zł. sprzedajacy wyslal paczke lecz ona sie zgubila na poczcie. czy ja mam byc stratny niby te 190zł? :confused: przeciez to by bylo bez sensu. Niby zglaszal reklamacje ale sprzedajacy tez jakis taki nie boraki. Co mam robic.

Z takimi nie ma co się bawić, miałem podobną sytuację, z tym, że “mój” sprzedający podał fałszywy nr telefonu w profilu allegro, na maile także nie uzyskałem odpowiedzi, zgłosiłem sprawę do allegro i od razu sprawa została wyjaśniona.

Tutaj jest wszystko co potrzebne :wink:

http://www.allegro.pl/services/?mm=1

Dzięki wielkie :slight_smile: zrobię jak mi radzicie.

destroy chyba nie pozostaje Ci nic innego jak cierpliwie czekać, oczywiście jeśli masz pewność, że sprzedający nadał paczkę.

Reklamacje na poczcie trwają czasem grubo ponad miesiac.

towdii i 1_error na Forum używamy polskich znaków w pisowni. Proszę poprawić wiadomości.

Danielson, radzę przywrócić wiadomość lub skontaktować się z Moderatorem w celu podania powodu, dlaczego usunąłeś jej treść.

towdii a czy są szanse że paczka w ogóle się znajdzie?

Paczka raczej nie, ale ze zwrotem pieniędzy nie powinno być problemu, trochę już handluje na allegro i do tej pory dwukrotnie zagineła mi paczka na poczcie, co prawda nie za tak dużą kwotę ale zawsze sprzedający zwracał mi pełną sumę.

BTW masz pewność że sprzedający nadał paczkę? widziałeś potwierdzenie nadania?

Tak widziałem… zrobił skana. Ale nie sądzę żeby był skłonny do oddania. Co radzisz?

Myśle, że nie bedzie robić problemów, możesz zgłosić sprawe do allegro lecz zapewne poradzą Ci abyś czekał na wyjaśnienie sprawy z pocztą.

Póki co nie możesz nic zarzucić sprzedającemu. Za jakis czas powinień zjawić się u Ciebie listonosz z pytaniem czy otrzymałes paczke o tym i tym numerze nadania.

Jesli sprawy potoczyły by się inaczej, problem rozwiąże allegro

http://www.allegro.pl/help_item.php?zoo … 5&item=126

Napisałem do zespołu allegro i dostałem taką oto odpowiedz

Co z tego wynika?? znaczy to że transakcja jest nie ważna i nie dostane przedmiotu??

Do mnie ostatnio nie doszła paczka z telefonem, na szczęście wziąłem go za pobraniem.Sprzedający otrzymał od poczty bodajże 60 zł

Bo trzeba ubezpieczać paczki a nie skąpić…,a że na poczcie “pracuje” masa złodzieji to inna sprawa.

ODŚWIEŻAM.

Napisałem do zespołu allegro i dostałem taką oto odpowiedz

Co z tego wynika?? znaczy to że transakcja jest nie ważna i nie dostane przedmiotu??