Problem z łączem internetowym

Mam internet przez router. Przy każdej próbie wysłania na mój serwer FTP, pisze, że zerwano połączenie. Próbowałem już na 3-ech serwerach Yoyo.pl, prv.pl i cba.pl i wszędzie prawie to samo!! Czy jest jakiś program do sprawdzania na bieżąco połączenia internetowego. PS. Tamten drugi komputer jest w chwili obecnej wyłączony!!

Jeśli chcesz na bieżąco kontrolować stan połączenia routera ze światem sprawdź w dokumentacji czy nie obsługuje UPnP, jeśli tak to włącz tą usługę na routerze.

Następnie wejdź do “Moje miejsca sieciowe” i po prawej będziesz miał “Pokaż ikony dla urządzeń sieciowych UPnP”.

Wejdź do panelu sterowana do “Połączenia sieciowe”. Powinieneś mieć tam ikonkę w zakładce “Brama internetowa”. Kliknij na nią prawym przyciskiem myszy i wybierz Właściwości. Zaznacz opcję "Pokaz ikonę w obszarze powiadomień podczas łączenia. W zasobniku systemowym powinna pokazać sie dodatkowa ikonka pokazująca ruch na łączu internetowym i jego stan.

O zaletach UPnP poczytaj w wikipedii. Powinna też zniknąć potrzeba ręcznego przekierowywania portów na routerze, ponieważ UPnP tez sie potrafi tym zajmować a wiele programów internetowych kazaa, emule czy utorrent potrafi poprzez UPnP samo otworzyć sobie porty na świat.

Sorki za literówki, ale nauka pisania bezwzrokowego nie jest taka łatwa