Problem z łączem - wolne ładowanie strony

(pawciak) #1

Witam mam dziwny problem otóż od dłuższego czasu z akademickim netem dzieje się coś złego. Ja wiem że dużo userów że łącze przeciążone ale bez przesady. Internet a raczej jego prędkość jest okej, da się ściągać przy prędkości ok. 100kb/s . Problemem jest o dziwo wejście na jedną stronę :expressionless: - www.lastfm.pl oraz z samym clientem last fm. Wygląda to tak że strona po wpisaniu w przeglądarkę ładuje się ładuje trwa to wieki i nei chce się załadować:expressionless: po ok 10 minutach strona załadowana wygląda tak że nie ma kolorów, grafiki jak strona w trybie LOW ver. sam tekst... To samo z klientem - sam instaluje się bez problemów jednak w momencie w którym odpalam lastfm to chce on pobrać wtyczkę do odpowiedniego odtwarzacza - wszystko niby ok ale nie ściąga się żadna wtyczka wyskakuje error no set server.. itd :confused: i nie chce się to dziadostwo zassać ani nic. Podejrzewam że to wina tego iż jest coś przyblokowane ale hm nie bardzo wiem jak to ominąć albo naprawić? wiem że niektóre porty są zablokowane przez admina ale z tego co wiem do przeglądania sieci wystarczy 80 więc teoretycznie strona lastfm tez powinna smigac a jednak jest inaczej. Co na to poradzić? jakieś pomysły??