Problem z łączeniem się do siecie wireless

Witam serdecznie,

Mój problem przedstawia się następująco:

Mam neostradę (co samo w sobie jest juz problemem :P) bezprzewodową z modemem SAGEM F@st1400W. Na jednym kompie stacjonarnym łącze sie bez problemu poprzez adapter 802.11b USB - natomiast ostatnio zakupiłem laptopa firmy ASUS (model ASUS A6JC-Q085) z sieciówką INTEL® Pro/Wireless 3945ABG i przy każdej próbie połączeniu z routerem niestety nie ma dostępu do sieci. Najpierw próbowałem całkowicie otwartego połączenia - bez żadnego szyfrowania WEP potem już z 128bitowym szyfrowaniem. Za każdym razem klapa. Przy czym przy próbie bezpośredniego podłączeniu z routerem przez USB lub przez adapter oryginalny Internet jest - wygląda jakby moja karta w lapie nie chciala współpracowac. Dzwonilem na Błękitną ale po godzinnej konwersacji moja cierpliwośc sie wyczerpała. Przejrzałem równiez całą instrukcję tej karty dostępną on-line, ale tu równiez nie znalazłem rozwiązania mojego problemu. Według wszelkich znaków na wodzie, siec skonfigurowana w sposób jaki to robię powinna chodzic, a nie chodzi… Na obydwu kompach mam XP PRo.

zobacz http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=117585

po pierwsze… czy masz welaczonego wirelessa w laptopie…

po 2… czy jak dajesz wyszukaj dostepne sieci to ci znajduje twoja siec…

po 3… czy jak ci juz znajdzie to sie da polaczyc…

po 4… router ma dhcp czy sam wpisujesz ip i brame i dns`y :?