Problem z łączeniem się przez GameSpy Arcade!

Witam,

Mam pewien problem, mój komputer (w podpisie), system to Vista HP 64bit. Chcemy z kolegą pograć w Fallout Tactics przez internet. Użyliśmy do tego rogramu GameSPy Arcade. Wszystko pięknie ładnie, aż do momenty połączenia i uruchomienia gry. Kiedy po połączeniu i zatwierdzeniu (I’m Ready) dostaje głosowy komunikat o rozpoczęciu uruchamiania gry,włącza się czarny ekran i klepsydra na środku, po czym nic się nie dzieje. Koledze gra się odpala, a ja sterczę na czrnm ekranie z klepsydrą:( Co zrobić, pomóżcie?

P.S. Ochronę sieciową avasta wyłączyłem.

Hej,

A jakiej zapory sieciowej (Firewall) używasz ?? Czy wspomnianą grę i Game Spy Arcade’a zdefiniowałeś jako aplikację, które mogą łączyć się z internetem ??

Pozdrawiam,

Dimatheus

Mam zaporę sieciową avasta.

Hej,

No tak - masz zaporę sieciową Avasta… Tyle że ona działa nieco inaczej, bo kontroluje tylko i wyłącznie połączenia przychodzące - w dodatku dość słabo. Jeśli oprócz tego nie masz innego firewall’a, to raczej na pewno masz aktywną zaporę sieciową wbudowaną w Windows i być może to ona blokuje grę. Koniecznie więc zajmij się jej odpowiednią konfigurację. Dokładny opis, jak to zrobić, znajdziesz w artykule Konfiguracja zapory sieciowej w Windows Vista.

Powodzenia,

Dimatheus