Problem z łączeniem się z FTP w Windows XP SP2

Witam. Mam pewnien problem dotyczący łączenia się z serwerami FTP w Windows XP SP2. Czasem potrzebuję łączyć się z serwerami FTP do pracowania na tych serwerach. Podajże po zainstalowaniu dodatku SP2 nie mogę do końca połączyć się z serwerami (a mam ich 2). Program FileZilla nie otrzymuje już odpowiedzi z serwera na komendę “LIST”. Serwery te oczywiście nie są moje, więc proszę pisząc odpowiedzi pamiętać, że mi nie chodzi o mój serwer tylko o łączenie się mojego komputera z innymi serwerami FTP. Chciałbym uzyskać pomoc jak pozbyć się tego problemu. Próbowałem już różnych sposobów na zlikwidowanie tego problemu, tak jak: tryb pasywny, zainstalowanie składników IIS, łączenie się do FTP za pomocą różnych programów i próby wykorzystania SSL i TLS. Żadne z tych nie pomogło. Wątpię, że to może być wina mojego firewalla (ZoneAlarm) . Po wyłączeniu go problem nadal się powtarzał. Proszę o pomoc. Z góry wszystkim dziękuję. Poniżej przesyłam informacje pomocnicze.

Mój komputer:

Komendy i polecenia przykładowego łączenia się z jednym z serwerów:

Komenda:	PASS ******

Odpowiedź:	230 User komp.za.pl logged in.

Komenda:	FEAT

Odpowiedź:	211-Features:

Odpowiedź: MDTM

Odpowiedź: REST STREAM

Odpowiedź: SIZE

Odpowiedź:	211 End

Komenda:	SYST

Odpowiedź:	215 UNIX Type: L8

Status:	Połączony

Status:	Odzyskuje listę katalogów...

Komenda:	PWD

Odpowiedź:	257 "/" is current directory.

Komenda:	TYPE A

Odpowiedź:	200 Type set to A

Komenda:	PASV

Odpowiedź:	227 Entering Passive Mode (80,53,132,115,236,118)

Komenda:	LIST

Błąd:	Kanał transmisyjny nie został otwarty. Przyczyna: Próba połączenia nie powiodła się, ponieważ połączona strona nie odpowiedziała poprawnie po ustalonym okresie czasu lub utworzone połączenie nie powiodło się, ponieważ połączony host nie odpowiedział.

Błąd:	Nie można było odzyskać listy katalogów

Komenda:	REST 0

Błąd:	Wykryto bezczynność!

Ale jednak go radziłbym sprawdzić :?

Sprawdź też zaporę systemową. Jeżeli masz ją włączoną to możliwe ,że to właśnie on blokuje :?

a czy w sp 2 masz dodane programy do wyjątków a w programach włączony tryb pasywny :wink:

pysiu => A co ja napisałem w swoim poście ??

:roll:

Trzeba było doczytać do końca:

A zapora systemowa nie działa, w ogóle system ją wyłączył, ponieważ używam wiadomego ZoneAlarmu.

Problem dalej nie został rozwiązany