Problem z łączeniem się z netem przez WI-FI(livebox)

Cze. Posiadam windows XP Pro. I miaem wcześniej neo 512 a teraz mam 1 mb.Wczoraj zakupiłem liveboxa TP. Myślałem że żadnych problemów nie będzie. I tutaj się zawiodłem. Podłączyłem liveboxa ok wszystko jest git. Niestety jak chciałem się zarejestrować na stronie Neostrada.pl strona nie wchodzi ! Nie wchodzi nawet panel konfiguracyjny 192.168.1.1 ! Taka babka z Orange zarejestrowała się za mnie i podała mi nazwe i hasło. no to wpisuje tam gdzie trzeba to i dupa. Dalej strony nie wchodzą.Co mam robić ? Pomóżcie help !

sterowniki wszytskie zainstalowane? firewall nie blokuje?

przez co łączysz się z liveboxem? przez karte wifi czy przez dongla usb?

No to raczej git nie jest! !!

A gdzie wpisujesz nazwe użytkonika i hasło skoro ci nie wchodzi “panel konfiguracyjny 191.168.1.1??” Wg mnie powinno być raczej 192.168.1.1…

w panelu neostrada wpisujesz Id i PIN, tam możesz przejrzeć swoją umowę, ewentualnie zmienić hasło użytkownika

natomiast z liveboxem łączysz sie przez

Na wstępie tego postu zaznacze ze nigdy nie widziałem nie czytałem i nie dotykałem livebox…

Według mnie ten cały livebox to nic innego jak router+switch+AP.

A jesli tak jest to konfiguracja jest prosta łatwa i przyjemna pod warunkiem ze TP nie zafundowała niespodzianki…

Najpierw podłaczasz sobie livebox pod kompa kabelkiem UTP albo jak masz wifi to masz podłączenie falami radiowymi:). następnie wpisujesz w przegladarce magiczne 192.168.1.1 podajesz nazwe uzytkonika(prawdopodobinia admin) i hasło (prawdopodobnie tez admin). Jak sie juz tam dostaniesz na ten livebox ustawiasz sobie parametry zgodne z TP, wpisujesz nazwe usera i hasełko, DNS-y i reszte i zapisujesz ustawienia i dajesz reboot…

I to wg mnie tyle ustawień. Jak masz tak zrobione a jednak ci nie działa to dzwonisz na błękitną i jesteś dla TP tak natrętnym klientem ze w końcu sie zainteresują Tobą i usuną awarię u siebie…

Pozdro i powodzenia

Sorka małe przejęzyczenie.

Dobra podali mi nowe hasło i login. wpisałem i jest ok. Strony działają tylko ten nieszczęsny panel nie. Ale zaproponowali mi wymianę livebox na nowszy model. Ciekawe. Poczekamy i zobaczymy o 16.30 jak mama wróci z miasta.

wymień go na nowszy model

co sie pokazuje jak nie działa panel neostrady?

Dobra wymienili go. Teraz jest tylko problem z tym panelem. Pisze cały czas Trwa łączenie…(mam IE 7) później po 1 minucie pisze : nie udało się otworzyć strony (czy coś takiego). Ma ktoś jakieś pomysły co z tym fantem zrobić ??