Problem z łączeniem się z routerem - sieć wykrywana jako niezidentyfikowana

Dzień dobry. Mam problem z łaczeniem się mojego komputera z routerem. Chciałem zmienić adres IP dynamiczny na statyczny. Wpisałem ip, brame oraz dns i zapisałem ustawienia i wtedy przestało działać. Internet wykrywa jako sieć niezidentyfikowana. Próbowałem spowrotem dać na automatyczne uzyskiwanie IP lecz nic nie zmieniło. Proszę o pomoc.

 

Na początek zrestartuj router. Adresy powinieneś otrzymać gdy serwer DHCP jest włączony na routerze. W razie problemów odnów dzierżawę poleceniem ipconfig /renew.

Zrobione, zero zmian

Więc sprawdź czy masz włączony DHCP na routerze bo konkretnie nie napisałeś, jeśli tak to znając pulę adresów możesz podać ręcznie adres IP dla komputera w razie gdyby z automatycznym pobraniem adresacji były problemy.

DHCP jest włączone. Jestem tego pewien. Próbowałem wcześniej przypisać ręcznie IP i wciąż była sieć niezidentyfikowana. Dodam też, że na wirtualnych jest tak samo.

A jaki masz adres z automatu? Jeśli z puli 169.254.0.0 to sprawdź czy nie masz namieszane z protokołem teredo w menadżerze urządzeń. 

Mam 192.168.1.1 dla dhcp, bramy i dns o ile dobrze zrozumiałem.

EDYCJA

Tzn brama troche inaczej jest. 0.0.0.0 a pod spodem 192.168.1.1

Może pokaż zrzut ekranu z ipconfig /all, menadżera urządzeń i zakładki z routera dot. rozdawania adresów DHCP.

Naprawiłem problem. Problemem była ta brama domyślna 0.0.0.0. Wystarczyło ją usunąć i dać ipconfig /renew.

Dziękuję za podjęcie próby pomocy w tej sprawie :slight_smile: