Problem z łączeniem z internetem przy starcie


(Luniek P) #1

Witam,

od dłuższego czasu mam problem z połączeniem z internetem (przez ethernet) po włączeniu komputera. Przez ok 2 min w trayu mam ikonkę monitorka z kółkiem, następnie robi mi się monitor z krzyżykiem czyli niepodłączone (ale np gg chodzi), a potem mnie łączy. Przez ten czas nie mogę wejść w centrum sieci, gdy włączę przeglądarkę to nie włącza mi się przez cały czas łączenia z internetem. Dopiero jak się podłączę to włącza się okienko przeglądarki ( w menadżerze zadań przeglądarka widnieje jako otwarta od samego początku gdy ja włączę).

Mam windows 7, karty sieciowe mam dwie takie same Realtek RTL8168D/8111D Family PCI-E Gigabit Ethernet NIC (NDIS 6.20) i mam aktualne sterowniki... z góry dziękuję za pomoc.


(Agatonster) #2

Oni ,

Zapoznaj się z tematem i popraw tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.


(Xemidra) #3

Mam podobnie ale w moim przypadku czasami ikonka pozostaje z krzyżykiem albo kółkiem od puki nie zrestartuję komputera.

Spróbuj może zainstalować aktualizacje z Windows Update + Service Pack 1 ale zanim to zrobisz, ściągnij najnowsze sterowniki ze strony producenta płyty głównej, odinstaluj stare i zainstaluj ponownie. Jeżeli to nie pomoże, zainstaluj starszą wersję.

W moim przypadku najnowsze sterowniki nie działają prawidło i muszę instalować starszą wersję.