Problem z łącznością -> netgear wgr614, intel wifi Link 5100

(Bartek) #1

Witam,

Od jakiegoś czasu borykam się z kłopotami z domową siecią bezprzewodową, przez którą naturalnie udostępniam internet.

Objawy:

• regularnie przestaje działać internet na wszystkich przeglądarkach - przez kilka minut jest wszystko ok, a później po prostu nie można nawiązać połączenia z żadną www,

• jednocześnie cały czas Win Vista pokazuje aktywne połączenie sieciowe z wifi ("dostęp: lokalne i internet"),

• nie ma reguły, jeśli chodzi o czas - zdarza się, że od problem się pojawia razu po uruchomieniu komputera; a czasem na przykład po pół godziny swobodnego korzystania.

Sprzęt:

• laptop Dell Studio XPS z kartą sieci bezprzewodowej: Intel WiFi Link 5100 AGN (sterowniki aktualizowane dopiero co prosto ze strony www Intela)

• router Netgear WGR614v6, ustawiony na automatyczne pobieranie IP/DNSów z UPC

Co ciekawe:

• problem występuje tylko w wyżej wymienionej parze: Intel <-> Netgear,

• laptop (bez żadnych zmian w konfiguracji) świetnie współpracuje z innymi sieciami bezprzewodowymi (testowane przynajmniej na kilku),

• inne urządzenia w domu (inny laptop, smartfon) współpracują z Netgearem bez kłopotu - nawet w momencie, gdy na Dellu sieć pada, na drugim komputerze działa bez problemów,

• wyłączenie Windows Defendera, chodzącego w tle Avasta - nic nie dają.

Będę wdzięczny za jakąkolwiek pomoc, bo moje pomysły się już wyczerpały. Aktualizacja sterowników, skanowanie w poszukiwaniu spyware'u, zmiana konfiguracji dns - nie rozwiązały kłopotu.

Oczywiście chętnie podam więcej szczegółów, jeśli będzie taka potrzeba.

Dzięki!

(Surmapiotr) #2

spróbuj zrobić update firmware routera

(Bartek) #3

fakt, nie pomyślałem o firmware - zaktualizowałem i wygląda na to, że pomogło

dzięki!