Problem z lacznoscia!

Witam wszystkich serdecznie co to czytaja.Mam problem.Mam stacjonarny komputer w domu ktory podlaczony jest do sieci.Lecz chcialbym podlaczyc siec pod laptopa.I gdy podlaczam laptopa to ten nie moze sie polaczyc z siecia i nie moze pobrac sterownikow ktore powinny zaladowac sie automatycznie.Zapisalem na dysku CD wszystkie ustawienia z komputera stacjonarnego uzywajac kreatora “transferu plikow”.Nic nie pomaga i nie wiem co z tym dalej zrobic.Prosze o pomoc.

Hej !!

Rozumiem, że jesteś połączony do jakiejś sieci osiedlowej. Skoro net działa na komputerze stacjonarnym, a na laptopie nie, oznacza to tylko jedno - zabezpieczenie sieci przed nieautoryzowanym podłączaniem się do jej zasobów. Twój komputer nie pobiera ustawień sieciowych (adresu IP, bramy domyślnej, etc), gdyż numer jego karty sieciowej nie figuruje u dostawcy internetu.

Najłatwiej w tej sytuacji skontaktować się z dostawcą internetu podając adres fizyczny karty - MAC. Znajdziesz go w sposób następujący - Panel Sterowania-Połączenia sieciowe-Prawym Przyciskiem Myszy klikasz na Połączenie lokalne i wybierasz Stan-zakładka Obsługi i przycisk szczegóły.

Z pozdrowieniami

Dimatheus