Problem z ładowaniem baterii w laptopie

Mam następujący problem ze swoim lapkiem HP. Mianowicie w trakcie pracy zasilacz nie ładuje baterii (lampka kontrolna ładowania nie świeci) :?

Początkowo myślałem, że padł zasilacz, ale chyba jednak nie, gdyż w momencie, gdy zamknę system i pozostawię kompa podłączonego

do zasilania, to po około 15minutach lampka kontrolna zapala się i bateria się ładuje :o Wystarczy jednak, że go włączę i po kilku minutach z ładowania kicha :?

Wie ktoś może czym to może być spowodowane?

Lapek jest na gwarancji, ale zanim zadzwonię na infolinię, chciałbym się rozeznać, żeby jakiegoś kitu mi nie wcisnęli.

W tym wypadku jak twój laptop jest na gwarancji, to bym nic samemu nie kombinował tylko od razu udał się z nim do serwisu. Jak wykryją jakąś nieprawidłowość to usuną ci ją za darmo w ramach gwarancji, a gdy sam zaczniesz kombinować, to tylko narazisz się na utratę tejże gwarancji.

Ale ja nie zamierzam nic samemu kombinowac. Wada gwarancji hp jest to, ze jest door-to-door i trzeba najpierw zadzwonic na infolinie, oni ocenia rozwiazanie problemu i przysylaja kuriera po sprzet.

Ja chcialbym tylko dowiedziec sie czym moze byc spowodowana taka sytuacja z ladowaniem.

Grzebac sam nie mam zamiaru, bozdJe sobie sprawe z ewentualnych konsekwencji