Problem z ladowaniem sie systemu Ubuntu

Witam

no wiec jak widac w temacie mam problem z ladowaniem sie systemu. Gdy uruchamialem kompa byla przerwa w dostawie pradu i wylaczyl mi sie komp podczas ladowania systemu Ubuntu. Od tej pory nie chce mi sie zaladowac Ubuntu. Na 3 kreskach sie zatrzymuje, procesor przestaje pracowac i ma po prostu zawieche :/. Probowalem go uruchomic z plyty Kubuntu ale tez sie zatrzymuje. Chcialem przeinsatlowac system na Kubuntu a tu walek. Na plycie Ubuntu robi sie to samo. (Mam zainstalowane ubuntu 7.05, a z plyty probowalem uruchomic system Ubuntu i Kubuntu w wersjach 7.04) Prosze o pomoc bo potrzebuje uruchomic pilnie komputer. Jeszcze dodal ze /home mam na osobnej partycji

Z gory dzieki

// Poprawiłem tytuł wątku.

Kaka’

Uruchom Tryb Awaryjny i wklej co Ci pokaże polecenie dmesg.

jestem na innym kompie u kolegi i jak mam to wkleic? jak nie bedzie tego duzo to przepisze :slight_smile:

Może być tego sporo.

Zaznaczysz to Ctrl+A następnie Ctrl+C i otwierasz konsolowy edytor:

nano

I zapisujesz.

Następnie spod Win, otworzysz plik i wkleisz jego zawartość.

oki dalem rade uruchomic go. nie wiem jak ale po x probach dostal buta i poszlo dalej :slight_smile: a mam przy okazji inne pytanko. Jak przeinstalowacu Ubuntu na Kubuntu bez straty /home?

A masz “/home” na oddzielnej partycji?

Edit/

Doczytałem :slight_smile:

Ubuntu na kubuntu mówisz?

po co chcesz mieć to samo /home (ono jest raczej do ustawień programów, które się różnią w Ubuntu i kubuntu, no chyba że miales dużo programów które sa domyślnie w kubuntu na ubuntu wtedy to ma jakiś sens)

mam do ubuntu doinstalowane kde wiec mam kilka tych programow. mam /home na oddzielnej partycji i chce sobie to zostawic. Tylko nie wiem jak mam przinstalowac na Kubuntu tak aby /home nie zostalo ruszone. Gnome mi sie nie podoba wiec nie chce tym miejsa na dysku zajmowac

To podczas instalacji zaznacz żeby nie formatował Ci partycji /home. Moja przeżył już kilka zmian distro i nie była formatowana przez kilka lat.

no dobra jak sie nie uda to najwyzej padnie :slight_smile: