Problem z ładowaniem stron

Witam,

posiadam sieć komputerową składającą się z 2 komputerów stacjonarnych podłączonych bezpośrednio (kabel) oraz 3 laptopów które łącza się z siecią przez wifi. Router mam Tp-Linka. Wszystko działało pięknie, aż tu nagle tydzień temu coś się stało że nie mogę wchodzić na niektóre strony (np. komputronik, chomikuj, forum elektrody…) Ten sam problem występuje na wszystkich komputerach. Proszę o pomoc ponieważ nie wiem co zrobić a jest to bardzo irytujący problem.

pozdrawiam, i z góry dzięki za pomoc

Zmieniamy DNS na np. 208.67.222.222 i sprawdź jak wtedy sytuacja wygląda.

Ja mam IP ustawiona automatycznie, i to samo z DNS.

Mimo to mam zmieniać?

Dla testu zmień na ręcznie, wpisz ip, maske, brame i DNSy # 208.67.222.222 # 208.67.220.220

Jak nie wiesz co wpisać w trzech pierwszych polach to w wierszu poleceń wpisz ipconfig i te same dane podaj tam w tym okienku.

Kurde działa mi pięknie.

Powiedz mi czy mam tak zostawić, i na każdym PC ustawiać ręcznie? Czy tylko dns-y maja być ręcznie?

Dodane 08.03.2011 (Wt) 18:41

Kurde działa mi pięknie.

Powiedz mi czy mam tak zostawić, i na każdym PC ustawiać ręcznie? Czy tylko dns-y maja być ręcznie?

IP i reszte tez trzeba ustawić, ale zmienia się tylko IP. Reszta taka sama na każdym, jak komputery są pod ten sam router podpięte.

albo wpisz te DNS do routera, aby nadawał ci je automatycznie razem z adresami IP.

Wielka dziękówa panowie.

Pozdrawiam, i jeszcze raz dziękuję.

Można zamknąć topic.