Problem z ładowaniem stron

Ok 2 tygodnie temu pojawił się problem którego do dziś nie jestem w stanie rozwiązać.

Problem jest związany z ładowaniem stron internetowych które to otwierają się bardzo

długo lub jak w większości przypadków wcale. Co ciekawe tuż po włączeniu komputera i

podłączeniu internetu jestem w stanie otworzyć 1-2 strony . Potem przy próbie

połączenia transfer jest na poziomie 0,5kbs i co za tym idzie strony bardziej rozbudowane

niż wyszukiwarki nie otwierają się.

Problem dotyczy prawie wyłącznie stron inernetowych (jeszce gdy uaktalniałem definicje

wirusów w awaście połączenie strasznie się rwało). Jestem w stanie ściągac pliki z

maxymalną prędkością, gg działa , umiem nawet grać przez neta.

Problem pojawił się jednocześnie na trzech systemach (98SE,XPprof,Mandriva Linux 2005).

Ta sama sytuacja pojawiła się gdy podłączyłem drugi komputer(98 ) .

Nie pomogło kilkakrotne formatowanie i reinstalacja systemów.

Dopiero dzisiaj gdy utworzyłem na nowo partycje, zainstalowałem samego XP i Outpost firewall

którego ustawiłem w tryb Block most umiem otworzyć troche więcej stron. Początkowo otwierają

się z maksymalną prędkością, potem coraz wolniej, połączenie zaczyna się rwać a po kilku

otwartych stronach transfer spada definitywnie do ok 0,5kbs.

Dzwoniłem z tydzień temu do pomocy technicznej TP i dowiedziałem się tylko że z ich strony

wszystko jest w porządku i że prawdopodobnie to wirus. No ale skoro problem pojawił się

jednocześnie na 3 systemach (w tym na linuksie), 2 komputerach a ja przeinstalowałem

kilkakrotnie systemy smiem wątpić że to tylko wina wirusów.

Co o tym sądzicie?

Czy ktoś ma jakieś pomysły jak to rozwiązać?

PS

Mam neo+ 256 via Sagem F@st 800

Z góry dziękuje za pomoc

Nie wirus tylko modem masz pewnie zkaszaniony, weź wszystko to co było z modemem w pudełku i idź do telepunktu, powiedz że nie działa, niech wymienią albo sprawdzą

Zapomniałem dodać że sprawdzałem na speedtouchu kumpla i rezultat był ten sam.

Aha i jescze przy połączeniu przez zwykły modem i linie telofoniczną nie ma żadnych problemów

W takim razie to stawiałbym na winę USB, zadzwoń do pomocy technicznej neo, pamiętam że coś tam gadali o ustawianiu portów itp.