Problem z LANem, a konkretnie z NVIDIA nForce Nerworking

Witam wszystkich serdecznie. Wiem, że to mój pierwszy post i odrazu z prośbą, ale to ważna sprawa, przynajmniej dla mnie. Jednak do rzeczy. Z kumplem postanowiliśmy połączyć swoje kompy kablem krosowanym, żeby można było grac, przesyłać do siebie pliki itp. Niestety kolega ma zintegrowaną kartę sieciową NVIDIA nForce Nerworking, zreszta tak jak w temacie i jest problem, bo podczas gdy ja i on mamy podłączone kable to u niego nie wykrywa tego podłączonego kabla tzn. wykrywa poczęsci, bo pojawia sie komunikat w prawym dolnym rogu obok zegarka: “Znaleziono nowy sprzęt” i na dole “Sprzęt jest zainstalowany i gotowy do użycia.” Niby wszystko jest dobrze, ale nie jest, bo gdy wchodze do panelu sterowania i do połączeń sieciowych to nie ma nic tzn żadnej ikonki z tymi komputerkami. Może chodzi tu o sterowniki, albo o coś innego, ale jeśli ktoś wie jak rozwiązać ten problem niech napisze tutaj prosze serdecznie.

NVIDIA nForce Nerworking < posiadam tą samą kartę. Działa bezproblemowo. Możliwe, że problem leży po stronie sterowników.

A mógłbyś podrzucić sterowniki, na których pracuje Twoja karta sieciowa?? byłbym niezmiernie wdzięczny :wink:

hmmm a co wykrywa?? karte sieciową?? czy co??

Nie wiem co wykrywa, ale coś wykrywa. W menadżeże urządzeń karta jest normalnie widoczna, bez żadnych wykrzykników, znaków zapytania.

http://chomikuj.pl/mojepliki/Programy/M … hernet.rar

^^ sterowniki do NVIDIA nForce Networking, zainstaluj tylko składnik Ethernet!