Problem z lan'em w laptopie

(Cichytg) #1

siema all mam mały p-roblem z lan'em w laptopie wszystko jest czyli karyta sieciowa i to co jest potrzebne .tylko ze plytka na ktorej byly sterowniki jest lekko pogieta wiec ani laptop ani kompnormalny nieodtwazaja tej plytki ale te sterowniki sa dostepne na stronie no i wlasnie sciagnolem je i niema czegos taiego jak plik exe ,a jedynie sa pliki :

Netrtlxp

NETRTLXP

RELEASE

RTLNIC51

teraz moje pytanie brzmi jak to sa te pliki to gdzie je mam umiescic??a jak nie to co powinno byc jeszcze (jak ktos wie oczywiscie)

i jesli mozna to prosil bym o pomoc w konfiguracji tego lacza poniewaz robie to firdt time wiec niemam pojecia jak sie to robi

dodam jeszcze ze jest to laptop podlaczony do drogiego kompa (laptop nie jest serwerem )

pozdro

aktualizacja:przepraszam zapomnialem dodac system operacyjny to winXP home edition

przepraszam za utrudnienia:):slight_smile:

(Ks Kamilp Nr 8) #2

Rozumiem, ze masz winXP. Sproboj tak: prawoklik na moj komputer->sprzet->menadzer urzadzen->karty sieciowe. Jezeli przy karcie bedzie wykrzyknik to wejdz w jej wlasciwosci i aktualizuj sterownik. Podczas instalacji podaj sciezke do jednego z powyzszych plikow.

(Cichytg) #3

po zrobieniu tak jak mowisz zaowazylem ze niama zadnego wykrzyknika ale sa takie rzeczy :

karta RealtekRTL8139 family...

karta sieciowa 1394

mini port mostka MAC

i co dalej bon inemam pojecia a robie takie cos pierwszy raz ponewz nigdy niekonfigurowalem karty sieciowej:/:confused:

pozdro

(Ks Kamilp Nr 8) #4

Kliknij prawym na karte Realtek i pozniej tak jak Ci pisalem powyzej. Czyli aktualizuj sterownik.

(Cichytg) #5

zrobilem tak jak mowiles .na kompie wyskakuje mi ze karta sieciowa 2 jest podlaczona ale nadal niemoge kozystac z neta na laptopie i w dodatku niema na pasku start takich dwoch monitorkow.a jak chce laczyc neta to wyskakuje mi okienko z napisem :praca w trybie offline i mam do wybrania:

pracuj w trybuie offline lub probuj ponownie jak klikam jedno albo drugioe to nic ie niedzieje nawet strona sie nieotwiera niewiem juz co mam zrobic (denerwuje sie juz:/:/)

(Ks Kamilp Nr 8) #6

Hmm no to nie wiem... sproboj zainstalowac te stery:

ftp://202.65.194.18/cn/nic/rtl8139abcd8 ... rtlnic(612.zip

(Golden Finger) #7

Z tego wynika, że powinnieneś udostępnić połączenie na komoputerze do którego podłączony jest laptop. Chyba, że już masz udostępnienie. Należy sprawdzić czy komputery widzą się w otoczeniu sieciowym.

Pozdrawiam 8)

(Cichytg) #8

laptop niewidzi tego kompa "normalnego" ale ten "NORMALY" komp widzi laptopa :D:D:D:D

pozdro

(fiesta) #9

A jakie to ma znacznie czy ten drugi komp jest drogi czy tani ?? :P:P :wink::wink:.

A teraz na serio:

To już masz częściową odpowiedź czemu nie masz dostępu do neta na laptopie.

(Cichytg) #10

tylko wlasnie niewiem jak zrobic zeby bylo ok:/:confused: z tego wzgledu ze nigdy niekonfigorowalem łacza lan .wiec niestety niewiemjak zrobic zeby oba kompy sie widzialy nawzajem .

pozdro

(Golden Finger) #11

Napisz, jaki system jest na komputerze, do którego podłączony jest laptop.

Jaki sposób jest w konfiguracji połaczenia NET'a, dynamiczny przez HDLC, czy statyczny, przez ręczne wpisywanie adresu.

Zakładam, że NET'a konfigurujesz poprzez protokół HDLC.

LAN konfiguruje się na dwa sposoby, dynamiczny i statyczny. U Ciebie dla połączenia bezpośredniego komputerów musisz zaadersować statycznie adresami prywatnymi i tak np.:

komp-1 z NET'em dla drugiej karty: 192.168.1.2

komp-2, laptop - 192.168.1.3

brama - 192.168.1.1

Maska sieci - 255.255.255.0

Nr sieci w tym adresowaniu jest 192.168.1.0

Komputery muszą być w tej samej Grupie Roboczej np. HOME

Włącz udostęnienie plików i folderów na dwóch komputerach.

Im więcej rzeczy opiszesz na temat swoich działań i komputerów, tym lepiej.

Opisz swoje działania, w jaki sposób konfigurujesz kompy.

Pozdrawiam 8)