Problem z LANem, w MSI K9N Neo

Witam

Posiadam plyte MSI K9N Neo ze zintegrowana karta sieciowa. Podlaczone skretka do routera TP-LINK.

Mam problem tego rodzaju: po wlaczeniu kompa, czesto sie zdarza ze system ( WIN XP SP3) nie widzi sieci. Moge odlaczc kabel, a reakcja systemu jest zadna- nawet mnie o tym nie informuje. Oczywiscie w tym momencie netu brak! Sterowniki mam zainstalowane.

Pomocne jest ponowne uruchomienie. Wtedy wszystko zaczyna dzialac bezproblemowo.

Komp praktycznie nowy, przelezal 2 lata , malo go uzywalem.

Przerobilem wszystkie mozliwosci- zmiana wtyczek, sprawdzenie kabli,sprawdzenie sterownika (m in sciagniecie najnowszego ) , format systemu…

Wydaje mi sie, ze problem zaczal wystepowac po instalacji SP3. Chociaz tak na 100% nie jestem tego pewien :wink:

Jedyne co mi przychodzi do glowy, to zakup sieciowki na PCI i wylaczenie tej zinetgrowanej. Moze problem zniknie. Ew proba z innym routerem.

Co o tym myslicie ? jakies pomysly co do tego co jeszcze powinienem zrobic ?

Pozdrawiam :slight_smile:

Sprawdź w Menadżerze Urządzeń, czy nie ma jakiś znaków zapytania, bądź wykrzykników.

Czy karta sieciowa wykrywana jest w Menadżerze Urządzeń ?

a sprawdź w bios czy masz włączona karte sieciową moze po ponownym rozruchu ja uruchamia BIOS

W momencie kiedy jest net, nie ma zadnych problemow. Jak bede mial problemy- to wtedy sprawdze.

Dzieki za sugestie :slight_smile:

Mam dwie opcje- wylaczona i Auto.

Ustawione na auto.