Problem z laptopem (bateria)


(Djsobol16) #1

Witam

Mam laptopa Toshiba L500D-10R i mam problem z baterią otóż laptop nie widzi baterii. Gdy jest odłączony od prądu a potem podłączony widzi baterie na jakieś 5 minut (nie włączając go do systemu) i ją ładuje potem przechodzi na zasilanie z zasilacza, z baterii w ogóle się nie odpali. Teraz problem polega na tym czy to wina baterii (ogniw) czy też płyty głównej i biosu? Szukałem podobnych tematów na google ale znalazłem tylko porady aby oddać do serwisu i ją zregenerować, lecz to nie jest opłacalne.


(MaRa) #2

Prawdopodobnie bateria zdechła. Wytrzymują od pół roku do trzech lat od daty produkcji.


(system) #3

@mara

Możesz mi powiedzieć, na podstawie czego wyciągasz takie wnioski?


(Djsobol16) #4

W jaki sposób zobaczyć czy rzeczywiście jest do wyrzucenia (mam miernik czy jak to zwą mikrometr) i jakbyś mógł zapodać jakiś poradnik do zmiany ogniw w takiej baterii a nie jak pokazane są “chińskie” baterie oklejone folią i połączone szeregowo do siebie.


(blackdaro) #5

(mam miernik czy jak to zwą mikrometr). Tym mierzysz http://pl.wikipedia.org/wiki/Mikrometr_ … %C4%85d%29 .nic dodać i ująć


(Djsobol16) #6

chodziło o miernik cyfrowy (w szkole mówią na to mikrometr ale mniejsza z tym), wina jest baterii czy software’owa? i jeśli baterii to czy ma ktoś sensowny poradnik jak ją rozebrać i na jakie ogniwa wymienić?


(pwjs) #7

Z baterią to nie jest taka prosta sprawa jakby się mogło wydawać. http://www.elektroda.pl/rtvforum/forum305.html

http://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?t=1537500&sid=a221d2b60506977d2ac875195ca8806a


(Djsobol16) #8

@pwjs dzięki za pomoc jakoś sobie teraz z tym chyba poradzę.