Problem z laptopem (instalacja opro.)


(Neon 15) #1

Witam, mam nadzieje że dobry dział.

Zakupiłem laptopa Asus K52JC bez systemu operacyjnego. Odpaliłem laptopa pojawił się czarny ekran i był tam napis żeby chyba włożyć cd i wcisnąć enter (pro wiedzą o co chodzi) więc na stanie miałem Windowsa XP włożyłem cd i wcisnąłem enter. pojawił się niebieski ekran i pasek na dole się ładował. po pewnej chwili wyskoczył niebieski ekran i oznajmił o błędzie http://i19.photobucket.com/albums/b153/ ... encopy.jpg coś takiego. więc wyciągnąłem cd i wyłączyłem laptopa. teraz gry odpalam laptopa włącza się czarny ekran i miga tylko kursor. pomocy


(Redghost) #2

W kwestii błędu z blue screena 0x00000050 - http://www.hotfix.pl/bledy-systemu-wind ... od-a11.htm

"chyba" to się łódka na wodzie... należało dokładnie sprawdzić znaczenie komunikatu zanim się potwierdziło Enterem.

Instalacja została przerwana czyli system nie został poprawnie zainstalowany. Próbowałeś ponownie zainstalować system? Efekt jest podobny ?


(Neon 15) #3

ten screen to jest przypadkowy jak coś. próbowałem ponownie ale bez skutku ponieważ po włączeniu laptopa pokazuje się czarny ekran i jest tylko kursor co miga :?

był ten napis. wiesz może jak ponownie zainstalować Windowsa?


(Redghost) #4

Jeśli napęd działa podczas startu laptopa i próbuje czytać płytę z instalką systemu a instalacja nie rusza to może dysk CD z systemem jest problemem.

Możesz wypalić bootowalną płytkę CD z Memtest86 http://www.memtest86.com/download.html i spróbować sprawdzić pamięć w laptopie - może ten "przypadkowy" Blue Screen nie był przypadkowy.


(Neon 15) #5

dowiedziałem się że CD z Xp zrąbana :evil: napęd działa podczas startu