Problem z laptopem (klawiszami) - co robić?


(Zuko Cfc) #1

Otóż od kilku lat działam na laptopie, ale w ostatnich dniach pojawił się pierwszy i jakże poważny problem. Grałem w grę sportową i przez przypadek wylałem dosłownie resztki napoju ze szklanki na kilka klawiszów z prawej strony - może z dwa-trzy klawisze (po stronie strzałek) Od razu je wytarłem (tylko z wierzchu). Za kilkanaście minut sterowanie zaczęło wariować - w grze zawodnik szedł w innym kierunku. Wył. go wówczas, nie przeczuwając problemu. Nast. dnia zamiast się wł., wyświetlał się czarny ekran i piszczał (prawie cały czas tak teraz mam przy włączaniu, ale trzeba poczekać z 1min. i się odpala) - teraz już wiem (znalazłem w google), że dzieje się tak, ponieważ jest wciśnięty jakiś klawisz. I rzeczywiście - gdy go odpalę, to przyciski raczej nie działają, a jak działają, to niektóre tak, a inne fiksują. Klawiatura na początku po wł. kompa wbija cały czas jakąś literkę, np. - jjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjj, albo strzałka w dół, ale ponaciskam myszką i strzałkami i raczej przestaje, dzięki czemu mogę działać (i m.in. to pisać na klawiaturze usb). Inny błąd taki dziwny, ale w grze raz zagrałem 10meczów i było ok, ale za dwoma innymi razami zagrałem 3-4mecze i działało normalnie, a już w kolejnym zaczęło ciąć i musiałe wył. i po wł. znowu ok - ot taki dziwny problem.

I moje pytanie brzmi - co jest do wymiany? Czy mogę na allegro zamawiać nową klawiaturę czy coś innego mogło siąść i nie powinienem tracić pieniędzy na nową klawiaturę laptopową? Z góry dzięki

Pomożecie? Czy moje wnioski są słuszne i zamawiać nową klawiaturę?


(Dawidex11) #2

Próbowałeś otwierać laptopa i zobaczyć czy nic się nie zalało przy taśmie czy coś, najlepiej otworzyć laptopa wyjąć klawiaturę i ją przedmuchać, przetrzeć wilgotną (nie mokrą) szmatką jeśli gdzieś się lepi po napoju i potem przetrzeć suchą szmatką.