Problem z laptopem po aktualizacji

Wczoraj laptop zmusił mnie do aktualizacji, po której zakończeniu laptop włącza się chwilę się ładuje, pokazuje napis “Przygotowywanie automatycznej naprawy” potem “Diagnozowanie komputera”. Po kilku minutach miga niebieski ekran tak szybko ze nie da się nic przeczytać. Zaczyna się na “Komputer napotkał problem podczas…”. Następnie ekran z napisem “Naprawianie problemów z dyskiem. To może potrwać nawet godzinę”. Potem znów czarny ekran, na którym czasem jest kursor a czasem nie. Innym wariantem jest gdy po włączeniu komputer chwile się ładuje, pokazuje niebieski ekran uruchamia ponownie i wyświetla “Przygotowywanie automatycznej naprawy” i czarny ekran z kursorem. Klawiatura nie działa, myszka czasem reaguje.

Podłącz dysk do innego komputera… W ten sposób sprawdzisz, czy dysk jest uszkodzony, bo to prawdopodobne

Po włożeniu dysku do innego laptopa problem się powtarza. Czyli wymiana dysku?

Nie tak szybko i pochopnie! System plików jest uszkodzony więc wymaż dysk twardy przy pomocy np. tu podanego rozwiązania: Wymazanie dysku twardego programem Activ@KillDisk
Potem zainstaluj na nim system od nowa i z zachowaniem procedury.

Laptop nie reaguje na włożenie dysku. Próbowałem zmienić kolejność butoowania ale nawet do biosu się nie da wejść.

Dysk twardy nie ma nic wspólnego z wchodzeniem do BIOSu. Jeśli nie daje się do BIOSu wejść to uszkodzenie tkwi gdzieś indziej, np. na płycie głównej. O ile nie popełniasz jakieś błędu w tej czynności?
Natomiast wymazanie dysku możesz wykonać na każdym innym komputerze. Potem przenieść go do Twojego komputera i spróbować zainstalować system. Wtedy wszystko się wyjaśni absolutnie. Nie stawiaj jeszcze “krzyżyka” na tym dysku!

Przypomniałem sobie o partycji z Ubuntu. Udało mi się odpalić ubuntu. Także uszkodzona jest tylko partycja z Windowsem.

Wymazanie dysku można wykonać tylko dla jednej, wybranej partycji. Byle zrobić to (wybrać) uważnie!

Udało mi się wykazać partycje i uruchomić płytę z windowsem. Kiedy wybrałem właściwa partycje instalator wyświetlił: “Nie można zainstalować systemu Windows na tym dysku. Wybrany dysk ma styl partycji GPT. … Dysk może wkrótce ulec awarii…”

A no widzisz sam. Mimo tego radzę wymazać dysk całkowicie, na całej powierzchni i wykonać próbę zainstalowania Windows’a. Dla próby tylko Windows’a!