Problem z laptopem Toshiba Satellite 4030CDT

(Adamo Cozza) #1

Witam serdecznie. Mam problem z uruchomieniem laptopa Toshiba Satellite 4030CDT. Laptopa otrzymałem od brata. Działał bez problemu, miałem okazje na nim pracować, lecz popsuł się napęd CD. Został wymieniony na nowy, lecz po kilku dniach laptop przestał się uruchamiać. Zapalają się dwie diody (ukazane na zdjęciu poniżej) a po chwili pierwsza(sygnalizująca bodajże zasilanie) zaczyna migać i laptop nie startuje. Na początku słychać tylko pstryknięcie stacji FDD i dalej nie dzieje się już nic. Jaka może być tego przyczyna ? co mogło się popsuć i czy jest szansa go zreanimować ? Umieszczam zdjęcie :

Proszę bardzo o pomoc.

Pozdrawiam.

(Pablo79) #2

Być może awarii uległ twardy dysk lub padł zasilacz albo bateria.

(Adamo Cozza) #3

Dysk twardy oraz zasilacz zostały sprawdzone na laptopie Toshiba Tecra 8000 którego posiadam. Natomiast baterii nie mam jak sprawdzić, lecz uruchamiając laptopa bez niej, na samym zasilaczu, dzieje się tak samo.

(Fanboj O) #4

Sprawdź, czy wiatraczek się nie zablokował, albo wtyczka nie wysunęła. Stare tośki nie uruchamiały się gdy wiatrak nie działał.

Przy wymianie napędu mogło coś się zruszyć. Spróbuj zdemontować, podociskać wszystkie złacza i zmontować ponownie.

(Adamo Cozza) #5

Spróbuje coś z tym zrobić. Wewnętrzna budowa tego laptopa nie należy do najłatwiejszych w tego typu pracach, ale może coś uda mi się dostrzec.

Dzwoniłem do brata by o tym jeszcze porozmawiać. Powiedział mi, że laptop posiada 64mb pamięci własnej, i dokupił to niego 128MB, zamontował i działało, i po kilku dniach taki efekt. Nie rozkręcał go nigdy, ja jeszcze też go nie otwierałem, może coś z gniazdem pamięci mogło się stać..