Problem z laptopem - zacina się po starcie systemu

Witam

Problem polega na tym, iż po uruchomieniu systemu, po paru minutach system się zacina i nie mogę nic kompletnie zrobić, hard reset jedynie. Nie ważne czy włącze przeglądarke czy zostawie go przez 10-15 min bezczynnego po włączeniu to i tak jest ścina. 

Na trybie awaryjnym system działa normalnie.

Wyczyściłem system za pomocą CCleanera oraz odinstalowałem nie potrzebne mi programy jak i wyczyściłem folder Temp. Przywracanie systemu również bez powodzenia. Na razie chciałbym się wstrzymać od formatowania, ponieważ mam swoje dane na dysku.

Zamieszczam screen z plikami uruchamiającymi się przy starcie systemu

HrST65c.png

 

Proszę o szybką odpowiedź

Dodaj SMART dysku

… to nie jest wszystko co uruchamia się przy starcie systemu. Coś czuję że bez tego: https://forum.dobreprogramy.pl/farbar-recovery-scan-tool-raport-obowiazkowy-478727t.html się nie obejdzie.

 

Tutaj dodaje co wyszło z programu FRST:

FSRT.txt > http://www.wklej.org/id/2462372/

Addition.txt > http://www.wklej.org/id/2462373/

 

 

Wszystkie dyski wymagają CHKDSK .

CHKDSK dysku C :

WIN+E

Dysk C - PPM - Właściwości - Narzędzia - Sprawdź - Zaznaczyć : Automatycznie napraw błędy systemu plików , Skanuj dysk i próbuj odzyskać utracone sektory - Rozpocznij - Zaplanuj sprawdzenie dysku - OK

RESTART !

Z tego co się od razu rzuca w oczy - to błędy na dysku. Druga sprawa - to obecność bittol.dll - co może świadczyć o infekcji w toku. Trzecia - to problem ze sterownikami (ale to może być implikacją 1 i 2).

Tak czy inaczej zacznij od tego co napisał KAZDAN63, z tym że sugerowałbym najpierw uruchomić system w trybie awaryjnym bez powłoki i tam wydanie polecenia chkdsk {litera_dysku}: /f /r

Potem poczekaj na wyniki analizy podanych logów.

Popraw tytuł na jasno mówiący o problemie - w przeciwnym wypadku post wyląduje w koszu

Powiem tak, dysk C wyszło, że jest wolny od błędów, natomiast kiedy sprawdzam dysk D to laptop się zacina przy poziomie 4 gdzieś tam na 120k pliku.

Na marginesie: Ile zapłace za naprawe tego w serwisie?

Naprawę CZEGO ? (bo jak na razie to jeszcze nie wiadomo o co chodzi … ) Jak już wspomniał adamk1985 - pokaż stan SMART dysku (tip.: możesz do tego użyć np. CrystalDiskInfo)

Błąd jest tutaj.

Co do remapowania, musi być to remap czy zerowanie będzie lepsze? 

Udało mi sie zrobić w koncu chkdsk C normalnie i pokazało sie coś takiego

Po tym działaniu system zaczął chodzić sprawnie, lecz smart dysku nadal taki sam.

No to problem podstawowy masz na razie z głowy. Teraz masz dwa wyjścia: bawić się w remapowania i tym podobne, i mieć nadzieję że nic się nie stanie, albo inwestujesz w nowy dysk, a bieżący przerabiasz sobie na dużą dyskietkę.

Gdybym już chciał się bawić w remapowanie to jakim programem?

A i czy warto zrobić sobie format aby usunąć zagrażające pliki i mieć czysto na Windowsie?

Jeśli jestem do tego zmuszony - używam MHDD. Kopia zapasowa jest moim zdaniem obowiązkowa. A jeśli masz czasu pod dostatkiem - to najlepiej jest zrobić też zerowanie dysku (mówię dysku - nie partycji, bo te zazwyczaj usuwam jeszcze przed rozpoczęciem). Tak czy siak - moje doświadczenie podpowiada że w obecnych dyskach uszkodzenie logiczne sektora to rzadkość jest, i jeśli dysk zgłasza parametr C5, to zazwyczaj przesuwam dysk do mniej istotnych rzeczy niż np. trzymanie na nim systemu bądź zdjęć z wakacji na Marsie …

Rozumiem, dziękuje za wszelkie odpowiedzi :slight_smile: