Problem z laptopem - zacina się

Witam!

Mam pewien problem z moim dziadkiem, tz. laptopem który ma tam X lat z bodajże około 8. Ale nie w tym rzecz, problem polega na tym że miałem go odstawione na jakiś czas… Tak gdzieś na 3 miesiące (WĄTPIĘ BY TO MIAŁO COŚ WSPÓLNEGO ALE CO TAM ;P) i teraz parę dni temu go włączyłem z powrotem. Na początku było okej, ale po kilku godzinach w grach zaczęły się dziać dziwne rzeczy, najpierw zwykłe zacinanie z czasem co raz gorzej, aż… Wyłączyłem grę no dosłownie zresetowałem komputer bo i tak nie mogłem trafić myszką na Wyjście. To samo było w każdej grze po krótkiej chwili grania (kiedyś te gry chodziły normalnie!) to samo zaczęło się dziać w filmach wszelkiego rodzaju począwszy od tych na dysku skończywszy na tych na YuoTube.

Zainstalowałem od nowa Windowsa, ale nic nie pomogło chwile działały filmy, ale już z powrotem nie działają… Proszę pomóżcie nie wiem co się stało, a szkoda grata wyrzucać!

W skrócie dla tych co nie lubią czytać:

Stary laptop się rozwalił zacinają się wszystkie programy (filmy, gry etc.) reinstal systemu nie pomógł.

PROSZĘ O POMOC! !!

Pozdrawiam

Wdzięczny wszystkim którzy okazują pomoc potrzebującym. CIAO!

podaj temperatury.

Jak ją sprawdzić? :slight_smile:

Dysk twardy może być na wykończeniu,trzeba go sprawdzić,czy nie ma bad sektorów.Jego stan powoduje błędy w systemie plików.Ram też do sprawdzenia.Ewetualnie może być zakurzony w środku,nie ma wentylacji i szybko się przegrzewa.Jeśli ma X lat to mogło tam różnego śmiecia nalecieć i przeszkadza,może być konieczny serwis,jeśli sam nie czujesz się na siłach.

temperatury sprawdzisz za pomocą: http://www.dobreprogramy.pl/Hmonitor,Pr … 12841.html

do sprawdzenia bad sectorów użyj: http://www.dobreprogramy.pl/HD-Tune,Pro … 12177.html Error Scan->Start i czekasz kilka minut

Aharo , popraw tytuł tematu, używając przycisku image.php?album_id=20&image_id=4038

Ten program od temperatury pokazuje to:

Mainboard - nic

CPU1 - nic

Temp3 - 75,0

CPU0 Core 86,0

HDD Temperatures 50,0

Tak normalnie pokazuje mi też na pasku temperaturę 23 stopni po uruchomieniu kompa i rośnie. Po skończeniu tego skanowania 52 stopnie.

Ten drugi program:

Wszystkie kwadraciki na zielono, czas skanu 43 minuty i 13 sekund, kilka minut :stuck_out_tongue:

I co to mówi? Coś jest źle?

Dodane 02.02.2012 (Cz) 12:32

Duży error tak po ponad godzinie działania (może więcej) pojawił się komunikat i temperatura doszła do 55 stopni.

Co robić??

temperatura dysku jest bardzo wysoka (max 55-60*)

Wszystkie kwadraciki-bardzo dobrze

Wyczyść laptop np:sprężonym powietrzem.