Problem z Lenovo i Vista

Mam problem z notebookiem Lenovo - właśnie go kupiłem z licencja na Vista HB - problem jest taki ze jak sprawdzałem partycje to jest jakaś na początku Ukryta 20GB a za nią jest druga 100GB ale to ta druga ma przypisana literę C - próbowałem podzielić tą partycję ale nie idzie - czy ktoś ma jakiś pomysł

druga sprawa to że nie mam płyt do tego laptopa wszystko jest na tej ukrytej partycji - jak zgrać na płytę jakąś kopię bezpieczeństwa - wiem że HP na program do robienia takiej płyty ale czy Lenovo też coś takiego ma ?? Jeśli ktoś coś wie na ten temat proszę o pomoc

Załamany jestem tym notebookiem ;-(

witamy szczęśliwego posiadacza laptopa Lenevo/Badziewo - skontaktuj się z pomocą techniczną… i miej nadzieję, że wiedzą o co chodzi w jego obsłudze :-).

może jednak ktoś pomoże - niestety wchodząc na stronę lenovo link WSPARCIE nie działa nawet serwis online jest tam do bani :evil:

a czym próbowałeś podzielić ową partycję ?? system masz zainstalowany ?? chcesz zmienić jej rozmiar bez utraty danych ??

Partition Magic 8

ranish Partition

i inne wszystkie te programy widzą błąd partycji - bub nie chcą sie uruchomić

a tylko pod Vistą w narzędziach administracyjnych jest tam coś do dysku i tam zobaczyłem jak to tu jest z partycjami

jakbym wypalił kopie bezpieczeństwa na płytę to bym całość sformatował i by było OK tylko jak to zrobić to nie mam pojęcia

nadaj ukrytej partycji literkę lub w razie konieczność odznacz w programie menadżera dysku (tego wbudowanego w windows) flagę partycji ukrytej. być może pliki są ukryte, w opcjach folderów wybierz pokazywanie plików systemowych/ukrytych itd.

spróbuj program Acronis Disk Manager.

niestety nie idzie

wyskakuje błąd masakra ten lenovo :cry:

Ta ukryta partycja to zapewne obraz Vista HB, który służy jako dysk ratunkowy itp.