Problem z LILO po reinstalacji

Siemka mialem zainstalowanego Mandrake i Windowsa XP niestety windows sypnął się więc zrobiłem formata partycji windowsowskiej i teraz po uruchomieniu kompa nie mogę już wybierać między systemami tylko automatycznie XP mi się ładuje a chciałbym mieć też Mandrake ale nie chcę go od nowa inastalować. Da się jakoś zrobić tak żeby znów mieć mandrake i XP bez instalowania Linuxa??

Pozdrawiam

Google albo szukajka forumowa i wpisz odzyskiwanie+lilo. Temat wałkowany setki (dosłownie) razy.

Zbytnio mi to nie pomogło bo wyczytałem że Mandrake będzie miał gdzieś taką funkcję “przywracania lilo” niestety ja nie mogę znaleść takiego napisu albo jestem po prostu ślepy :frowning: :frowning: :frowning: :frowning:

Uruchamiasz komputer z płytą instalacyjną Mandrake. Wciskasz klawisz F1 , wpisujesz rescue, i wybierasz opcję reinstalacji lilo.

chyba chodzi o gruba a nie lilo. nie wiem jak mandriva ale np. suse, ubuntu nie maja lilo tylko gruba chyba ze chodzi o mandrake jak pisze autor.

Tak chodzi mi o Mandrake 10.0

a coś w między czasie mam jeszcze wpisać czy tylko rescue wystarczy??

PS --> podczas wchodzenia na linuxa teraz wyświetla mi się taki komunikat

Nie wiem o co tu chodzi i podobna informacja jest podczas zakonczenia ładowania systemu

Dalej nie zdążyłem zapisać. Acha jeszcze jedno gdy widzę okno KDE to tam są ikonki różne które się podświetlają i dysk twardy się nie podświetla zostaje ominięty :frowning: :frowning: :frowning: Da się to jakoś rozwiązać żeby wszystko było OK??