Problem z LILO po reinstalacji


(Ace Ventura) #1

Siemka mialem zainstalowanego Mandrake i Windowsa XP niestety windows sypnął się więc zrobiłem formata partycji windowsowskiej i teraz po uruchomieniu kompa nie mogę już wybierać między systemami tylko automatycznie XP mi się ładuje a chciałbym mieć też Mandrake ale nie chcę go od nowa inastalować. Da się jakoś zrobić tak żeby znów mieć mandrake i XP bez instalowania Linuxa??

Pozdrawiam


#2

Google albo szukajka forumowa i wpisz odzyskiwanie+lilo. Temat wałkowany setki (dosłownie) razy.


(Ace Ventura) #3

Zbytnio mi to nie pomogło bo wyczytałem że Mandrake będzie miał gdzieś taką funkcję "przywracania lilo" niestety ja nie mogę znaleść takiego napisu albo jestem po prostu ślepy :frowning: :frowning: :frowning: :frowning:


(Robloz) #4

Uruchamiasz komputer z płytą instalacyjną Mandrake. Wciskasz klawisz F1 , wpisujesz rescue, i wybierasz opcję reinstalacji lilo.


(Init3) #5

chyba chodzi o gruba a nie lilo. nie wiem jak mandriva ale np. suse, ubuntu nie maja lilo tylko gruba chyba ze chodzi o mandrake jak pisze autor.


(Ace Ventura) #6

Tak chodzi mi o Mandrake 10.0

a coś w między czasie mam jeszcze wpisać czy tylko rescue wystarczy??

PS --> podczas wchodzenia na linuxa teraz wyświetla mi się taki komunikat

Nie wiem o co tu chodzi i podobna informacja jest podczas zakonczenia ładowania systemu

Dalej nie zdążyłem zapisać. Acha jeszcze jedno gdy widzę okno KDE to tam są ikonki różne które się podświetlają i dysk twardy się nie podświetla zostaje ominięty :frowning: :frowning: :frowning: Da się to jakoś rozwiązać żeby wszystko było OK??