Problem z Linksys WAG200G-EU - niemigająca dioda

(Antikanime) #1

Kupiłem router firmy Linksys WAG200G-EU. Na ulotce w puedłku pisało by postępować według poleceń będących na płycie CD. Podłączałem kable po kolei jak trzeba było. Potem płyta sprawdziła poprawność i wyskoczyło mi że dioda DSL powinna mrugać jeśli nie to błąd w zasilaniu albo problem z stałym ip. Mam neostradę więc zmienne ip.. Odłączałem i podłączałem kable i zasilanie lecz dioda nadal nie mrugała tylko świeciła światłem ciągłym. Nie wiem gdzie leży błąd...

(adam749) #2

Jak dioda mruga to pobiera dane

Jak pali się to nic nie pobiera ale jest połączenie

Jak mruga cały czas (równe migania i równe odstępy) to nie ma połączenia DSL, czyli linia jest niezsynchronizowana.

Niewiem czy każdy router ma takie same ale wydaje mi się że tak.

(Zbych ) #3

Nie stosuj się do polecen "wydawanych" na płycie bo to w zasadzie przy sieciach typu neo i innych telefonicznych jest nieskuteczne , należy router skonfigurować "ręcznie" podłanczając go z kompem najlepiej kablowo (początkowa konfiguracja) , następnie w przeglądarce (najlepiej windowsowskiej IE) wpisać adres dostępu do routera (dla linksysa) 192.168.1.1 , login admin, hasło admin , po wejsciu do "routera" wpisać w odpowiednie miejsca konfiguracje jaką narzuciło neo (wszystko co potrzebne login, hasło itp) czyli to co wpisywałeś przy pierwszym uruchamianiu neo na modemie. Pozatym sprawdź dokładnie model linksysa , dla sieci analogowej (85% sieci neo analog) powinien być z dopiskiem Annex A , Annex B jest dla sieci cyfrowych aczkolwiek podobno jakimiś sposobami można go uruchomić w sieciach analogowych.

(Antikanime) #4

Ten model routera jest z Annexem A. Czyli że podłączyć router, wszystkie kabelki do niego potem w przeglądarce powpisywać co trzeba i będzie wszystko hulać ?

(adam749) #5

Powinno wszystko działać.

(lazikar) #6

8f9826933417ac74m.jpg

(Antikanime) #7

W "Encasulaptions" zmienić na RFC 2516 PPPoE ? a resztę zostawić jak jest ? czy może w dsl modulation zmienić opcję ? A te 2 opcje pod password to co w nich pisać najlepiej ? A wszystko niżej jak jest czy coś tez zmienić ? Pytam się bo chciałbym dobrze skonfigurować a w routerach to jestem zielony...

(lazikar) #8

Konfiguracja modemu ADSL dla usługi Neostrada TP (ADSL Annex A):

:arrow: Encapsulation: RFC2364 PPPoA

:arrow: VPI: 0

:arrow: VCI: 35

Swój longin i hasło !!